صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

20. ارديبهشت 1398 - 15:05
کد مطلب: 72991

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تبریک ماه مبارک رمضان،به تبیین نقش روزه و روزه داری در تربیت جسم و روح پرداخت.

حجت الاسلام افروغی گفت:دو چیز بلای جان ماست که اجازه تعقل و تفکر را از ما میگیرند،یکی شکم و دیگری زبان است.

وی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با تأسی از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع روحانیون،گفت:رهبر انقلاب در این دیدار به بخشی از وظایف سنگین روحانیت پرداخت.

حجت الاسلام افروغی با تأسی از فرمایشات رهبری تصریح کرد:خیلی از شخصیت هایی از اول انقلاب تاکنون بودند که خدمتگزاران خوبی بودند اما مطالعه کمی داشتند ؛بنابراین یکی از وظایف اصلی روحانیت مطالعه بیشتر است.

خطیب نماز جمعه بهمئی خاطرنشان کرد:چیزی که تشیع را در دوران سخت حفظ کرده است،زهد و معنویت علما بود؛ نباید زندگی و خورد و خوراک من طلبه از قشر متوسط جامعه بالاتر باشد.

حجت الاسلام افروغی با تقدیر از اقدام قاطع رئیس جمهور و دولتمردان در برخورد با بد عهدی غرب،گفت:اقدام اقدامی قابل تقدیر بود،هر چند دیر اقدام شد.

وی با اشاره به برداشتن محدودیت های هسته ای برجامی، افزود:ما باید این اقدام دولت و شورای امنیت ملی را مبارک بداریم.

امام جمعه شهر لیکک در ادامه با اشاره به سالروز اشغال فلسطین،گفت:خدا را شاکر هستیم که در آستانه این روز که به روز نکبت اعراب معروف است،ده ها موشک جبهه مقاومت فلسطین بر سر رژیم اشغالگر صهیونیستی شلیک شد.

خطیب جمعه بهمئی در ادامه با اشاره به سالروز تشکیل بسیج سازندگی،گفت:مدیریت و اقدامات خوبی در حال انجام است،مردم در صندوق های قرض الحسنه بسیج سازندگی سرمایه گذاری کنند.

وی در واکنش به سنت های غلط در مراسمات عزا،گفت:تزیین کردن اسب ، تیر اندازی و پوشیدن لباس محلی چه کمکی به میت می کند؟این رسم ها غلط است؛گاو کشتن، گوسفند کشتن،ساختن مناره و گنبد بر روی قبور اموات کار غلطی است،هم متدینین و هم علما روی چنین سفره هایی ننشینند.

حجت الاسلام افروغی در پایان گفت:تیر اندازی اسب سواری و کاروان راه انداختن در مراسمات ارزشی ندارد ؛مردم ما به خاطر نداری دارند به فساد کشانده می شوند، همه همکاری کنند و این کارها را محکوم کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها