صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

6. ارديبهشت 1398 - 21:42
کد مطلب: 72979

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک ابتدا با اشاره به فصل برداشت محصول، بر لزوم توجه مردم به خمس و زکات محصولات خود تاکید کرد.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:پرداخت وجوهات شرعی به فقرا،تزکیه اموال را به همراه دارد،بنابراین باید به جای منت،ممنون فقرا هم باشیم.

وی افزود:باید تمام تلاش خود را کنیم که زکات را به نهاد های رسمی دریافت زکات تحویل دهیم.

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با گرامیداشت روز معلم و شهادت شهید مطهری،گفت:خدمات شهید مطهری،قابل احصا نیست ؛تاریخ معاصر بدون بررسی افکار شهید مطهری کاری بیهوده است.

حجت الاسلام افروغی در ادامه گفت:هر چند معلمان هم مشکلات اقتصادی دارند اما همانگونه که در دروس ابتدایی خواندیم،معلمی عشق می خواهد،بنابراین انتظار داریم معلمان با عشق و انگیزه به وظایف خود عمل کنند.

وی با اشاره به دشمنی آمریکا با ملت ایران،گفت:مانع شدن آنها از کمک رساندن نهادهای بین المللی به سیل زدگان ما،کمتر از بمب ریختن بر سر مردم نیست.

حجت الاسلام افروغی در ادامه برگزاری مسابقات شانسی و پیش بینی در شبکه های مختلف صدا و سیما را کاری صد فرهنگی و مخالف با فرهنگ رونق تولید دانست.

وی با اشاره به اینکه از دوران گذشته دشمن به دنبال ضربه زدن به روحانیت است اما دشمنان اسلام بدانند همین عمامه به سرها بلای جان آنها هستند.

امام جمعه شهر لیکک با انتقاد از غرب گراها، تصریح کرد:در سیل اخیر دیدیم که غرب گراها هیچ حمایتی از سیل زدگان نکردند و همین پاپتی ها و مستضعفین به یاری مردم شتافتند.

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر مقامات پاکستانی به ایران گفت:با توجه به اینکه دولت در ارتباط با اروپا و غرب موفق نبود،امیدواریم دولت ارتباط با کشور های همسایه مانند پاکستان را تداوم و قوت بخشد و در مسیر جدید موفق شود.

حجت الاسلام افروغی با اشاره به شهادت 32شیعه در عربستان ، گفت:سکوت آمریکا و دوستان آل سعود به خاطر دوشیدن بیشتر این گاو شیرده توسط آنهاست.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها