صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

16. فروردين 1398 - 15:45
کد مطلب: 72937

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام افروغی اقامه شد.
حجت الاسلام افروغی ابتدا با تاکید بر لزوم تقویت معنویت،گفت:بهترین فرصت از لحاظ زمانی برای کسب فضیلت و تقویت ایمان ایام ماه رجب، شعبان و رمضان است.
وی افزود:برای کسب بیشترین لذت های معنوی بهترین کار این است که از تکبر دوری کنیم.
امام جمعه شهر لیکک با تاکید بر لزوم تقویت محبت به اهل بیت علیهم السلام،گفت:در روایات و احادیث آمده است که هر کس با هر چیزی که دوست دارد،محشور می شود.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:یکی از دستورات قرآن این است که ایام شادی و غم خود را با شادی و غم اهل بیت علیهم السلام تنظیم و تطبیق دهیم.
وی خاطرنشان کرد:سیره اهل بیت عصمت و طهارت این بود که تا می توانید به خانواده خود محبت و خدمت کنید.
امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:یکی از شرایط کنونی ترویج نقادی است که حرف های غیرکارشناسانه زیاد نشر می شود،باید نقد کننده در کنار حفظ تقوا،بر مسائلی که نقد می کند اشراف داشته باشد تا نقد در جامعه سبُک نشود.
وی در ادامه با گرامیداشت میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار، گفت:خدمات سپاه و لباس مقدس پاسداری فراوان است،یکی از خدمات سپاه پاسداران خانم الانبیا بود که در حوزه های مختلف تولید علم،پل سازی،جاده سازی و نفت برکات زیادی برای کشور به ارمغان آوردند.
حجت الاسلام افروغی با اشاره به نبرد همیشگی جبهه حق علیه باطل،تصریح کرد:امام حسین(ع)ثابت کرد که خون بر شمشیر پیروز می شود.
وی افزود:پیروز نهایی طبق وعده الهی،جبهه حق است.
خطیب جمعه شهر لیکک گفت:وحدت،همدلی و یکپارچگی ملت ایران در مواجه با سیل شکل گرفت و سیل خروشانی از مهربانی و وحدت مقابل سیل آب به وجود آمد که همه ما سپاسگزاریم.  
حجت الاسلام افروغی با انتقاد از قلم فرسایی عده‌ای در نقد غیرمنصفانه مسئولان نظام در مواجهه با سیل، افزود: در مجموع نمره ملت و دولت ایران در خدمت به سیل زدگان و مواجهه با سیل آبرومند و پرنور است.
وی خاطرنشان کرد:اتفاق دیگری هم در منطقه افتاد؛سی امین نشست سران عرب برگزار شد اما از ایران و سوریه دعوت نشد .
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:مشکل دیگر این نشست که در تونس برگزار شد،این است که عربستان محور شرارت منطقه مسئول برگزاری نشست بود در صورتی که آل سعود در حال سقوط خود دنباله روی سیاست های ضد اسلامی در منطقه است.
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین