صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

7. فروردين 1398 - 14:31
کد مطلب: 72919
این روزها افزایش سرسام آور قیمت پیاز در شهرستان بهمئی اشک مردم را جاری کرد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ این روزها نه تنها در کوچه و بازار بلکه در شبکه های اجتماعی هم بحث گرانی پیاز نقل محافل شده است.

به گزارش خبرنگار ما از سطح شهر لیکک، قیمت این کالای پرمشتری که از ملزومات مصرفی خانوارها به حساب می آید، از 12تا 15هزار تومان متغییر است که نوع پیاز و کیفیت آن بخشی از این اختلاف قیمت را تعیین می کند.

برای نمونه هر کیلو پیاز سفید درجه یک تا 15 هزار و پیاز قرمز تا 14هزار تومان به فروش می رسد اما بخش دیگری از اختلاف قیمت موجود در بازار مربوط تخلفات بازار است که این موضوع همیشه در شهرستان بهمئی  به عنوان مشکلی لاینحل باقی مانده است.

قیمت پیاز شهرستان بهمئی در آستانه عید نوروز حوالی 5هزار تومان بود اما جهش 3برابری قیمت این محصول استراتژیک گلایه شهروندان بهمئی را به همراه داشت.

یکی از شهروندان بهمئی در این زمینه با گلایه از گرانی بی رویه پیاز، گفت: هر چند ایام عید است اما این روزها گرانی میوه و تره بار به خصوص قیمت پیاز مردم را کلافه کرد.

شهروند دیگر بهمئی از خرید پیاز کیلویی 15 هزار تومان گلایه کرد و گفت:با وجود گرانی کلی پیاز در سطح شهر،اختلاف قیمت 3 هزار تومانی هم وجود دارد که این مورد ناشی از نبود نظارت کافی است.

دیگر شهروند بهمئی که خود از فروشندگان تره باره است، با نگرانی از وضع موجود،گفت: دوستان ما می گویند پیاز منطقه به صورت قاچاق در شهرهای مرزی به قیمت حداقل 25 هزار تومان برای مصرف در کشورهای همسایه به فروش می رسد که همین عامل یکی از علت های کمبود و گرانی کنونی پیاز است.

اکنون بعد از گرانی کالاهای مختلف و نوسانات قیمت کالا و ارز در کشور، این پیاز است که با پیشی گرفتن از دلار، اشک مردم را در آورد ؛همانطور که در آخرین استعلام قیمت دلار مشاهده می کنید، قیمت هر دلار با نرخ ارز آزاد کمتر از 13 هزار تومان است.

 

شهرستان بهمئی در قلب استان خوزستان واقع شده که خود قطب تولید پیاز کشور است اما شرایط به گونه رقم خود تا کشاورزانی که  بعنوان تولید کننده پیاز خود را به قیمت کمتر از هزار تومان به دلالان می فروختند اکنون همان پیاز را با قیمت 15 هزار تومان بخرند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین