صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

17. اسفند 1397 - 15:04
کد مطلب: 72879

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

حجت الاسلام افروغی ابتدا با تاکید بر لزوم خودسازی،گفت:انسان باید برای داشتن جامعه ای سالم،ابتدا به درون خود مراجعه کند و اصلاح را از خود شروع کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه سال نو و آغاز دید و بازدید های عید هستیم، افزود:در این ایام نباید صله ارحام را که آیات و روایات بر آن این همه تاکید دارند، فراموش کنیم.
خطیب نماز جمعه شهر لیکک با تبریک سالروز ولادت امام محمد باقر(ع)،گفت:امام پنجم ما بهترین الگو برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوع گام دوم انقلاب است ؛امام باقر(ع) در سخت ترین شرایط با کمترین امکانات به دستاورد های بزرگ علمی و تولید علم پرداخت.
افروغی تصریح کرد:زیر بنای تولید علم ما در آموزش و پرورش اتفاق می افتد که باید با تأسی از آیات قرآن نام درست آن را پرورش و آموزش بدانیم.
وی افزود:باید شایسته سالاری در راس امور و انتصابات آموزش و پرورش قرار گیرد.
امام جمعه شهر لیکک گفت:نزدیک به یکسال است که آموزش و پرورش شهرستان بهمئی به خاطر برخی معاملات، معاون پرورشی ندارد.
وی با تاکید بر لزوم اقتدار مجلس،گفت: اگر مجلس، مجلس توانمندی بود،دولت را روی ریل قرار می داد.
امام جمعه شهر لیکک با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری، خاطر نشان کرد:نباید مسئولان مشکلات اقتصادی را به همه چیز گره بزنند و باید در راستای رفع مشکلات مردم گام بردارند.
وی افزود:اگر با منطق شهدا،امام و رهبری پیش می رفتیم دولت ما با عزت و نفوذ بیشتری،سربلند مقابل ایران بود.
افروغی تصریح کرد:ما هم ناراحتیم که دولت در برابر ملت سربلند نیست.
افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز از حضور حماسی مردم ایل بهمئی در یادواره شهدای این ایل تقدیر کرد.
وی خطاب به مردم ایل بهمئی گفت:درود بر عزت زنان و مردان و کودکان بهمئی، آن صحنه شکوهمندی که خلق کردید،خیلی از رسانه های داخلی و خارجی منعکس کردند.
امام جمعه شهر لیکک افزود:این عبادت جمعی بود که کفاره گناهان ماست،زیبا ،واضح، صریح و آشکار بود ؛همه به عشق شهدا و گرد شمع شهدا دور هم گرد آمدند.
افروغی گفت: این افتخارات در شناسانه ایل بهمئی ثبت شد.
وی افزود: تقدیر ویژه از نگاه نافذ آیت الله ملک حسینی که از دو و نیم سال پیش بانی این برنامه بودند.
امام جمعه شهر لیکک با تقدیر از مجموعه سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد و سپاه ولیعصر خوزستان،گفت:از تیپ مخصوص امام حسن مجتبی(ع)،پدافند هوایی،مجموعه نفت خوزستان و نفت کهگیلویه و بویراحمد،نیروی انتظامی،ناحیه مقاومت شهرستان بهمئی،پلیس راهور،دستگاههای اطلاعاتی روحانیت معظم و همه کسانی که دست در دست هم دادند تا آن اجتماع با شکوه شکل گرفت،از اقدامات همه این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.
وی گفت:اشکالاتی داشت که به جد بود اما هیچکدام از مسئولان شهرستانی در وقوع این نقایص دخیل نبودند اما کار در سطح ملی بزرگ بود.
امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد:اصحاب رسانه و صدا و سیما که ماه ها قبل از سایر نهادها و مسئولان با تمام ظرفیت و بسیجی پای کار آمدند که از همه این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.
وی در پایان از مسئولان پخش فرآورده های نفتی که در راستای رفع مشکلات کمبود نفت روستاهای حوزه ممبی تلاش داشتند،تقدیر کرد.
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها