صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ممبی در گزارشی اعلام کرد:
تشریح عملکرد یکساله اخیر کمیته امداد ممبی در سرفصل های مختلف
14. اسفند 1397 - 17:26
کد مطلب: 72869
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ممبی در گزارشی عملکرد یکساله این نهاد را در یکسال اخیر تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ممبی در گزارشی عملکرد یکساله این نهاد را در یکسال اخیر تشریح کرد.

محمدعلی شجاعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری آوای ماغر، با گرامیداشت فرارسیدن چهاردهم اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و روز احسان ونیکوکاری گزارش عملکرد یکساله کمیته امداد ممبی رابه شرح ذیل جهت استحضار عموم تشریح نمودند .

شجاعی دربحث خدمات حمایتی به مددجویان تصریح کرد : در سال ۱۳۹۷ کمیته امداد اداره ممبی تعداد1187خانواربا جمعیت3585 نفری تحت پوشش توانسته است مبلغ (۷۸۵،۴۲۳،۵۹۴) ریال از درخواست مددجویان برای هزینه درمان و بهداشت را پرداخت نماید .

حمایتی

وی اعتبارات پرداختی در مبحث موردی ویژه را مبلغ(۶۱۳،۴۹۳،۱۹۲)ریال، جهیزیه (۱،۵۷۵،۰۰۰،۰۰۰)  ریال ، هدیه به داماد را مبلغ (۶۷۵،۰۰۰،۰۰۰) ریال عنوان نمود.

فرهنگی

 رئیس کمیته امداد اداره ممبی افزود: هم اینک سالانه تعداد۵۷۹ دانش آموز تحت حمایت این اداره با اعتبار (۶۴۰،۵۰۰،۰۰۰) ریال وهمچنین تعداد۶۸دانشجوی درحال تحصیل با  مبلغ(۷۷۱،۵۰۰،۰۰۰) ریال کمک هزینه تحصیلی  دریافت می کنند.

رئیس کمیته امداد با توجه به شرایط اقتصادی کنونی افزود : کمیته امداد در راستای حمایت از خانواده ها و یاری نمودن مددجویان در شرایط کنونی توانسته است به تعداد۱۳۷کودک تآخیررشد مبلغ (۷۸۵،۴۲۳،۵۹۴)ریال انواع سبدغذایی پرداخت کند.

واحد اشتغال وخودکفایی

شجاعی با تاکید بر اهمیت بحث توانمندی و خودکفایی در کمیته امداد، خاطرنشان کرد: خدمات امداد ممبی در راستای توانمندسازی و خودکفایی خانواده هاست و به نحوی جهت دهی خواهد شد که بتوانیم در سال های آتی آمارخودکفا شده گان را افزایش، از محرومیت و فقر حاکم برمنطقه کاسته و رونق و اشتغال را گسترش دهیم .

وی عملکرد واحد اشتغال را تعداد ۱۶۰طرح متفاوت با اعتباری به مبلغ(۳۵،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰)ریال قابل تقدیر دانست و افزود: ما در کنار اشتغال توانسته ایم  تعداد۱۹۰نفر آموزشه ای فنی وحرفه ای و پایدارسازی دررشته های قالی بافی، خیاطی، آرایشگری، کامپیوتر، پرورش شترمرغ و زنبور عسل بااعتبار (۳۳۶،۰۰۰،۰۰۰) ریال اجرا کنیم که زمینه و لازمه اشتغال در سالهای بعد را برای آنها فراهم می شود.

رئیس کمیته امداد ممبی با بیان رویکرد جدید امداد مبنی بر گسترش و سامان دهی مبحث کاریابی، افزود : تعداد۱۲نفرکاریابی ومعرفی به موسسات،ادارات وشرکت ها

تعداد۲۲خانوارخودکفا و توانمند شده  ،تعداد۱۳۲نفربیمه تآمین اجتماعی، تعداد۴۰۰نفرمشاوره شغلی وکارآفرینی، وبیش از۱۵۰۰بازدید فنی ومیدانی ازطرح های اشتغال بخش ممبی تنها بخشی از خدمات این اداره در سال ۱۳۹۷ هست.

شجاعی مبلغ(۸،۱۶۰،۰۰۰،۰۰۰)ریال تسهیلات قرض الحسنه، (۴،۶۷۰،۰۰۰،۰۰۰)ریال تسهیلات اشتغال وخودکفایی، مبلغ(۵۷۵،۰۰۰،۰۰۰)ریال تسهیلات تعمیرات مسکن ومبلغ(۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰)ریال تسهیلات مسکن احداثی سه جانبه(کمیته امداد،سپاه پاسداران،ستاداجرایی فرمان حضرت امام) در مجموع به مبلغ(۱۴،۴۰۵،۰۰۰،۰۰۰)ریال از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت را از دیگر بخش ها و خدمات گسترده امداد در سال ۹۷ برشمرد که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است .

واحداکرام وایتام

شجاعی در زمینه کمک خیرین به ایتام تحت حمایت این نهاد در حوزه ممبی اعلام کرد : این واحد در سال ۹۷ به تعداد۵۴یتیم و۱۹۱فرزند(محسن)از ۳۳۳حامی فعال توانسته است با کمک خیرین ،  مبلغ (۲،۸۱۳،۶۶۵،۶۴۷) ریال وصول وبه این فرزندان به صورت نقدی وغیرنقدی مساعدت نماید.

واحدمشارکتهای مردمی

در ادامه این گفتگو رییس کمیته امداد ممبی ضمن تشکر از همه خیرین و رابطین زکات و مردم قدرشناس ممبی گفت : این اداره توانست با درآمدی بالغ بر(۶،۸۷۸،۲۵۰،۶۴۷)ریال در سرفصل هایی شامل صدقات(۲۱۰،۰۰۰،۰۰۰)ریال، زکات(۱،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰)ریال وجشن های، عاطفه ها ،نیکوکاری،احسان حسینی،و.....درآمد کسب کند .

وی افزود : واحدفرهنگی نیز تعداد۷۲نفرازمددجویان رابه مشهدالرضا وتعداد۴۳نفررابه کربلای معلی اعزام ومبلغ(۱۷۶،۰۰۰،۰۰۰)ریال به زائرین کربلا کمک هزینه پرداخت نموده است.

 رئیس کمیته امداد ممبی در پایان گفت: تعداد۱۹۷نفر ازمددجویان وفرزندان مددجویان توسط واحدمشاوره آموزشهای لازم درزمینه های ترغیب به ازدواج،سلامت معنوی،پیشگیری ازاعتیاد،مهارتهای فرزندپروری ومسائل حقوقی،بهداشت روانی،سلامت اجتماعی و پیشگیری از اختلافات خانوادگی را دیدند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها