صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. اسفند 1397 - 9:46
کد مطلب: 72864
مردم کِتُک از مناطق عشایری شهرستان بهمئی از کمبود آب آشامیدنی و نبود جاده ارتباطی گلایه مند هستند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛مردم کِتُک از مناطق عشایری شهرستان بهمئی از کمبود آب آشامیدنی و نبود جاده ارتباطی گلایه مند هستند.

این منطقه عشایری در 4 کیلومتری شهر لیکک،مرکز شهرستان بهمئی و در یک کیلومتری جاده ورودی روستای پشت تاوه واقع شده است اما مردم آن از امکانات اولیه زندگی بی بهره هستند.

این عشایر غیور که امام راحل(ره) آنها را ذخایر انقلاب نامید، همچنان در غارها و سیاه چادرهایی زندگی می کنند که مسیر ارتباطی آن راه مال رو بوده و آب آشامیدنی آنها به سختی تامین می شود.

فرزندان این منطقه عشایری از نبود مدرسه و معلم گلایه مند هستند که این دو عامل منجر به بی سوادی تعدادی از آنها شده است.

یک نفر خیر منبع آبی در نزدیکی این منطقه عشایری ساخت که با همکاری امور عشایر به صورت موقت آب این مردم تامین می شود اما ساکنان کتک معتقدند که این منبع جوابگو نیست و لازم است از خط لوله ای که تا روستاهای نزدیک آنها آمده انشعابی داشته باشند.

هر چند در سالهای اخیر نمایندگی امور عشایر بهمئی خدمت گسترده ای به عشایر شهرستان ارائه کرد اما با توجه به امکانات موجود این نمایندگی و کمبود نیروی انسانی در آن، مسئولان شهرستان باید برای تحقق رضایتمندی عشایر نسبت به تعیین تکلیف نهایی اداره امور عشایر و افزایش نیروی انسانی و امکانات کافی گام بلندی در راستای خدمت به عشایر بردارند.

 

 
 
 
 

تصاویر:

 

 

 

 

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها