صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

7. اسفند 1397 - 7:56
کد مطلب: 72855
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در بهمئی از توزیع بیش از ۳۰۰۰ هزار اصله نهال درخت پسته ، زیتون ، انجیر، انگور، انار به باغداران بخش ممبی و رودتلخ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی بهمئی عصر امروز در گفتگو با خبرنگار ما از توزیع بیش از 3 هزار اصله درخت در روستاهای محروم این شهرستان خبر داد.

صادق حق طلب گفت:هدف از توزیع این نهال ها فرهنگسازی درخت کاری  و حمایت از باغداران برای گسترش باغداری و رونق اقتصادی بود.

مسئول قرارگاه پیشرفت تصریح کرد: کارگروه سلامت و راهبران اقتصاد واشتغال و معیشت این قرارگاه آمادگی کامل برای کارشناسی و مشاوره اشتغال و برگزاری دوره های آموزشی ویژه باغداران و مبارزه با آفات و بیماریها را دارد.

 حق طلب افزود:تاییدیه نهایی سلامت نهال های توزیع شده را با هماهنگی مدیریت جهادکشاورزی بهمئی و کارشناسان مربوطه آن اداره و نهالستانهای مورد تایید با مجوز رسمی دریافت کردیم.

وی ادامه داد: همچنین قبل از توزیع این نهال ها با حضور عموم باغداران، توصیه های لازم در زمینه آموزش نحوه کاشت و داشت را به باغداران آموزش دادیم .

حق طلب به کشاورزان وعده داد که  توزیع نهال بادام را در روزهای آینده در دستور کار داریم و در این راستا آمادگی توزیع بیش از ۱۰ هزار اصله درخت را در بخش ممبی داریم .

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی بهمئی در پایان از ادارات جهادکشاورزی و امور عشایر خواست تا با توجه به افتتاح سد بزرگ ایلی آباد، تدابیر لازم را برای آبرسانی به باغات و زمین های کشاورزی این حوزه برای گسترش باغداری و رونق اقتصادی بکار گیرند.

 

خبرنگار:داودطلوعی مطلق

نظرات کاربران

آخرین عناوین