صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

3. اسفند 1397 - 13:51
کد مطلب: 72845

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با اشاره به مصداق هایی از آثار منفی بی عفتی، بر لزوم رعایت عفت و حیا در خانواده و جامعه تاکید کرد.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:ترویج بی عفتی در جامعه عادی نیست بلکه ما داریم در شرایط غیر عادی زندگی می کنیم.

وی  گفت:به عنوان نمونه الان برای ثبت ازدواج،زنان زیادی در دفاتر ثبت جمع می شوند که حدود عفت و حیا را رعایت نمی کنند ؛بهتر نیست برای این کار مسئول ثبت را به خانه و در محیطی بسته دعوت کنند تا خطبه عقد و کار ثبت را انجام دهد و جلوی این بی عفتی ها گرفته شود؟

خطیب جمعه شهر لیکک با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و روز مادر،گفت:ما به به یقیین نمیتوانیم مراتب تکریم و حقوق مادر را رعایت کنیم .

وی افزود:حیف است برخی مادران با کهولت سن به بهانه اینکه فرزندانم کارگر هستند و توانایی ندارند،برای کمک به ادارات مراجعه کنند ؛همین مادران در سخت ترین شرایط شما را پرورش دادند.

حجت الاسلام افروغی در ادامه با تأسی از فرمایشات اخیر مقام معظم خطاب به جوانان، تصریح کرد:بیشتر فرمایشات رهبری همان فرمان آتش به اختیار است که باید با لبیک به فرمان رهبر انقلاب،کار فرهنگی و تشکیلاتی با حفظ اتحاد و انسجام انجام دهیم.

وی با تاکید بر لزوم اعتماد به جوانان ،گفت:تجربیات ناموفق دولت پیر فعلی نشان داد که باید جوانان مسئولیت ها را به دست بگیرند و به جوانان اعتماد کرد.

خطیب جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به تحولات منطقه،گفت:آمریکا می خواست با برگزاری نشست ورشو ایران را منزوی کند اما خود آمریکایی ها اعتراف کردند که نتیجه ای برای آنها نداشت ؛این خود یک پیروزی بزرگ است که ایران بتواند یک ائتلاف موثر در منطقه تشکیل دهد.

حجت الاسلام افروغی بار دیگر با محکومیت توطئه برای ترور پاسداران انقلاب در حادثه اخیر، تصریح کرد: عربستان سعودی و این آل خبیث تاکنون کاری از پیش نبرد،بعد از این هم کاری از پیش نخواهد برد.

حجت الاسلام افروغی در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور در مورد قاچاق گوشت، گفت: عجب حرف بد و غیر منطقی است، کنترل قاچاق و واردات مگر دست دولت نیست؟

 وی افزود:دولت که انگار نظاره گر است نه ناظر.

امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:دولت که خود در مشکلات اقتصادی اخیر دنبال سود بود؟هم در زمینه قاچاق،هم نوسانات ارز و ... همه دنبال سود بود؟آیا دولت نمی تواند بازار خودرو را کنترل کند؟

حجت الاسلام افروغی خاطرنشان کرد: مسئولان استانی اعلام می کنند که در شهرستان بهمئی بیشترین جنس قاچاق را وارد می کنند ؛دولت در بندر گناوه و دیلم بازار را رها کرده است.

وی گفت:راهکار این است که استاندار ما با مدیران کل مربوطه با مسئولان خوزستان نشست برگزار کنند و جلوی قاچاق را بگیرند.

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به سرکشی اخیر مسئولان از بازار شهرستان،گفت: در همه مغازه ها اختلاف قیمت بود،مسئولان مربوطه نرخ را به مردم اعلام کنند و با مردم صادق باشند.

وی در پایان با انتقاد از هزینه های میلیونی برای  ساختن قبور اموات در شهرستان بهمئی،خطاب به خانواده اموات گفت: این کار وجهه شرعی ندارد، اگر این هزینه را در زمان حیات به آنها می دادید ده سال بیشتر عمر می کردند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها