صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

15. بهمن 1397 - 10:50
کد مطلب: 72802
بخشدار مركزي بهمئي با اعلام پایان عملیات احداث سد خاکی ایلی آباد ممبی، از افتتاح این سد استراتژیک در دهه فجر و زیر آب رفتن هزار هکتار از اراضی دیم این منطقه محروم خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛بخشدار مركزي بهمئي صبح امروز با اعلام پایان عملیات احداث سد خاکی ایلی آباد ممبی، از افتتاح این سد استراتژیک در دهه فجر خبر داد.

علی کرم صدیقی فر تصريح كرد:کلنگ احداث سد خاكي ایلی آباد ممبی سال 91بر زمین زده شد و تا پایان دولت دهم 25درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

وی خاطرنشان کرد:این سد خاکی 20 متر ارتفاع دارد كه با تکمیل فاز اول، 700هکتار از اراضی باغی و 300هکتار از اراضی کشاورزی حوزه ممبی و رود تلخ بهمئی زیر کشت محصولات آبی می رود.

بخشدار مرکزی بهمئی با اشاره به اهمیت بالای این سد در توسعه ممبی، گفت:با بهره برداری از سد ایلی آباد به عنوان بزرگترین سد خاکی شهرستان، 4.2میلیون متر مکعب آب پشت سد ذخيره می شود که در کنار رونق کشاورزی و باغداری، حوزه ممبی را به قطب تفریحی و گردشگري در منطقه تبدیل می کند.

صدیقی فر افزود:این سد روز جمعه همین هفته با حضور مسئولان استانی و شهرستان افتتاح و آبگیری می شود.

بخشدار مرکزی بهمئی در پایان سخنان خود از پيگيري فرماندار بهمئی، مسئولان جهادكشاورزي استان و شهرستان و كليه كساني كه برای پیگیری و تامین اعتبار پروژه سد ایلی آباد گامي برداشتند، تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها