صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

13. بهمن 1397 - 1:08
کد مطلب: 72794

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد. امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا به ادامه سلسله مباحث پیرامون روابط خانوادگی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:برای تقویت روابط خانواده و زناشویی بهتر است به متخصصین و مشاورین این حوزه مراجعه کنیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به عوامل فیزیولوژی زن و مرد، افزود:مرد وقتی غمگین است به قول روانشناسان به غار درون خود مراجعه می کند اما زن بیشتر در زمان نگرانی واکنش های بیرونی دارد.

وی گفت:آموزش صحیح روانشناسی دینی خانواده ها بهترین راهکار مقابله با آسیب های اجتماعی است؛در دور جدید آموزش و پرورش اتفاقات خوبی در حوزه آموزش خانواده ها در این راستا رخ داد که امیدوارم بقیه دستگاه ها و نهادهای فرهنگی هم در این زمینه کار مفید کنند.

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با تبریک آغاز دهه فجر و گرامیداشت دهه فاطمیه،گفت:تقارن این دو مناسبت بیانگر این است که معصومین و بعد از آنها هزاران فقیه عالم و عارف خون دل خورند و به شهادت رسیدند تا حکومت اسلامی تشکیل شد.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:ما افتخار می کنیم که با نام اسلام و شیعه قدرت پوشالی استکبار را بر هم می زنیم.

حجت الاسلام افروغی گفت:ما به برکت انقلاب اسلامی دستاوردهای چشمگیری به خصوص در حوزه نظامی،صنعتی،علمی و بهداشتی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد:همه انبیاء الهی اعتلای توحید،اجرای عدالت و بلوغ فهم و اندیشه را به عنوان اهداف اصلی خود داشتند که تمامی این اهداف در انقلاب اسلامی ایران هم وجود دارد.

امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:در زمان امام علی(ع) به دلیل همین اهداف مشکلات زیادی برای ایشان پیش آوردند که همین شرایط برای امام راحل(ع)وامام حاضر انقلاب ما هم وجود دارد.

وی افزود:حضور چشمگیر همه مردم در تجدید نظر دشمنان در محاسبات خود علیه ایران تاثیر گذاری بالایی دارد. حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:دشمنان دنبال ترویج ایران هراسی در دنیا هستند که امپراطوری رسانه هم با آنها همراه است.

وی با تاکید بر لزوم خنثی سازی این اهداف شوم، گفت:دولتمردان ما باید با اقتدار تمام به میدان بیایند و از حیثیت جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی دفاع کنند.

وی افزود:قطعا ما این مسیر را به سلامت عبور می کنیم ،مردم به آینده انقلاب امیدوار باشند.

امام جمعه شهر لیکک در ادامه خطبه های امروز گفت:در همه میادین به خصوص جنگ تحمیلی به عنوان بزرگترین افتخار ایران که دیدیم که ده ها کشور مقابل ما شکست خوردند، دشمن از ما شکست خورد.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:ایجاد فتنه،کاهش ارزش پول ملی،تحریم و فشار اقتصادی همه از توطئه های و استکبار علیه کشور ماست اما همه این توطئه ها با تدابیر رهبر انقلاب خنثی شد و اگر دولتمردان ما به توصیه رهبری عمل کنند،موفق می شوند.

وی گفت:دولتمردان به جای حاشیه سازی به نظارت و بررسی مشکلات بپردازند.

حجت الاسلام افروغی ادامه داد:در استان ما برای انتصاب مدیران معامله گری نشود ،مگر مناصب ملک پدری افراد است؟

امام جمعه شهر لیکک در پایان گفت:مسئولان برای قضیه ممبی در چارچوب قانون تلاش کنند و اگر حقی ضایع شد پیگیری کنند و با روشنگری اعلام کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها