صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

21. دى 1397 - 19:50
کد مطلب: 72771

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.
امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا به ادامه سلسله مباحث پیرامون روابط خانوادگی زناشویی پرداخت.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:مهم ترین وظیفه زن نسبت به شوهر احترام و مهمترین وظیفه مرد نسبت به زن،محبت است.
وی افزود:زن و شوهر باید نسبت به وضع موجود و داشته ها راضی باشند و یادآوری امکانات و فرصت های بهتر در گذشته نباید موجب تضعیف روابط در زندگی زناشویی و ایجاد مشکلات شود.
خطیب جمعه لیکک خاطر نشان کرد:زن وظیفه دارد در همه شرایط از مرد خود به نیکی یاد کند و تحت هیچ شرایطی ولو مرد معتاد و خلافکار باشد، چهره بدی از پدر برای فرزند تداعی نکند.
حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب(س)،گفت:جلوه گری آنحضرت بعد از قیام عاشورا به عنوان پیام رسان و پیامبر کربلا تداعی کرد،انتظار داریم در فضای مجازی و حقیقی به شخصیت حضرت زینب(س)پرداخته شود.
وی با تبیین فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم قم، گفت:رهبر انقلاب در جمع مردم قم،این شهر را سرچشمه انقلابی انقلاب عنوان فرمود و مردم قم را آغازگر مبارزات انقلاب دانستند.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:گرچه در حکومت الله زندگی می کنیم و زیر تیغ طاغوت نیستیم اما به فرمایش مقام معظم رهبری آغاز راه هستیم و باید تلاش و سختی های زیادی متحمل شویم.
حجت الاسلام افزود:اگر روحانیت به سمت پست و مقام متمایل شد و برای مادیات حریص شد،ما طلبه ها دو نوع اطلاعات نیاز داریم یک حوزه اطلاعات عمومی و دیگر اطلاعات تخصصی.
وی گفت:به فرمایش رهبر انقلاب،قم مادر انقلاب است و انقلاب برای ادامه حیات به مادر نیازمند است تا زمانی که پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی آن یعنی امام زمان(عج)برسد.
امام جمعه شهر لیکک در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد:حضور مردم در همه صحنه های انقلاب کمک بزرگی است که مردم به انقلاب می کنند.
وی تصریح کرد:تهمت های زیادی در فضای مجازی راجع به مسئولان نظام پخش می شود که بخش زیادی از آنها بی اساس است ؛نه همه سخنانی که اصولگرا ها راجع به اصلاح طلب ها می گویند، درست است و همینطور نه همه آنچه اصلاح طلبان راجع به اصولگرا ها نشر می دهند،بیش از60درصد اطلاعات منتشر شده در بیشتر سایت ها در این حوزه بی اساس است.
امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به دستاوردهای مختلف انقلاب،گفت:مشکلات هست،اما باید همه ما دستاوردهای نظام را فریاد بزنیم؛ما در حکومت الله نفس می کشیم و قدم می زنیم.
حجت الاسلام افروغی افزود:آمریکا برای حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی در حال شکل دهی یک ناتوی عربی در منطقه است.
امام جمعه شهر لیکک در فراز پایانی خطبه های امروز با محکوم کردن حادثه اخیر شلیک گلوله به مدیر کل دادگستری استان و تقدیر از عدالتخواهی این مسئول قضایی،گفت:مدیر کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در این راستا گفت که برای دفاع از عدالت و مبارزه با مفاسد اقتصادی عمامه ام را کفنم میکنم،ما هم از ایشان حمایت می کنیم و جانمان را برای مبارزه با مفاسد اقتصادی در کف دستمان می گذاریم.
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها