صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

25. آذر 1397 - 14:01
کد مطلب: 72749
ئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهمئی در واکنش به خبر قطع سهمیه آرد نانوایی پدر یک شهید، به جزئیات بیشتری در این زمینه پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهمئی ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار ما در واکنش به خبر "قطع سهیمه آرد نانوایی و تعطیلی تنها منبع درآمد یک پدر شهید در بهمئی+تصاویر و فیلم"به جزئیات قطع سهمیه آرد دولتی این واحد صنفی پرداخت.

محمد درخشان تصریح کرد:تا سال 93 تمامی نانوایی های شهرستان بهمئی مانند دیگر نقاط کشور سهمیه آرد دولتی داشتند اما طبق بخشنامه ای که در همان سال به اداره ابلاغ شد، باید تعداد 4 واحد نانوایی شهرستان از لیست سهمیه آرد دولتی خارج می شدند.

وی افزود:مسئولان وقت اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان در نشستی که با حضور اکثریت این صنف برگزار شد، با توافق و در حضور همان جمع یک قرعه کشی برای خروج 4 واحد نانوایی از لیست دریافت سهمیه آرد دولتی صورت گرفت که در آن زمان نانوایی این پدر شهید هم جزو همین 4 واحد انتخاب شد.

درخشان ادامه داد: با توجه به اینکه تنها 2  واحد از 4واحد خارج شده از لیست دریافت سهمیه دولتی فعال بودند، تصمیم بر این شد که سهمیه این دو نانوایی از کسر سهمیه بقیه واحدهای دولتی تامین شود و این روند تا مهرماه امسال ادامه داشت.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع بحران آرد در مهر امسال و اعتراض نانوایی های دارای آرد سهیمه دولتی در شهرستان و نامه ها ابلاغی از استان به ما مبنی بر عدم تخصیص سهمیه آرد دولتی به نانوایی های آزاد پز، ما مجبور به قطع سهمیه آرد این دو نانوایی فعال شدیم.

درخشان گفت: بعد از اعتراضات این پدر شهید ما هم از اداره غله استان تقاضا کردیم که نام واحد نانوایی وی را مجددا در لیست سهمیه های دولتی در سامانه ثبت کند اما این اداره اعلام کرد که در حال حاضر امکان ثبت افراد جدید در سامانه وجود ندارد.

وی در پایان گفت: در صورت ثبت این واحد نانوایی در سامانه اداره غله استان، ما حاضر به تامین آرد آن می باشیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها