صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

7. آذر 1397 - 9:40
کد مطلب: 72725
جوان بهمئي كه با راه اندازي يك واحد توليد پرورش شترمرغ براي 3 نفر به صورت مستقيم اشتغال زايي ايجاد كرد، از چالش ها و دغده هاي پيش روي اين صنعت در شهرستان سخن گفت.

 به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛در راستاي حمايت از كالاي ايراني و تحقق اقتصاد مقاومتي مورد تاكيد مقام معظم رهبري، صبح امروز سراغ جوان بهمئي رفتيم كه توانست با دريافت تسهيلات از بسيج سازندگي يك كارگاه توليدي پرروش شترمرغ راه اندازي كند.

 اين كارآفرين جوان با پرورش شترمرغ براي 3 نفر به صورت مستقيم شغل ايجادكرد.

زارعي در اين زمينه به خبرنگار آواي ماغر گفت:سال گذشته با دريافت 15 ميليون تومان تسهيلات اقتصاد مقاومتي از بانك مهر اقتصاد توانستم كار پرروش شترمرغ را در شهرك دامپروري شهرستان بهمئي در نزدكي روستاي دوپرنظري راه اندازي كنم.

وي افزود:با توجه به اينكه دغدغه اصلي بنده لبيك به فرمان مقام معظم رهبري و اجراي فرمان سياست اقتصاد مقاومتي بود، تمام اين مبلغ را در همين راستا هزينه كردم.

زارعي خاطرنشان كرد:در مجموع 70 قطعه جوجه يك ماهه شترمرغ از استان خراسان جنوبي خريداري كردم و با احتساب قيمت خريد تاكنون 25 ميليون تومان هزينه كردم.

اين كارآفرين جوان با بيان اينكه شترمرغ ها را در يك واحد بزرگ كه قبلا گاوداري بود، نگهداري مي كنم، افزود:هزينه احداث جايگاه پرورش شترمرغ به مراتب بيشتر از تسهيلاتي بود كه دريافت كردم، بنابراين از ظرفيت گاوداري هاي تعطيل با رعايت كليه مسائل بهداشتي استفاده كردم تا مقرون به صرفه باشد.

زارعي با اشاره به اينكه گوشت شترمرغ از لحاظ كيفيت در صدر ساير گوشت هاي موجود در بين حيوانات و پرندگان قرار دارد، گفت: به تاييد پزشكان متخصص گوشت شترمرغ برای بیماران قلبی - عروقی ، افراد دچار چربی خون بالا و کسانی که دچار چاقی هستند، غذای بسیار مناسبی بوده و مصرف آن به اقشار مختلف جامعه توصيه مي شود.

وي خاطرنشان كرد: در صورت همكاري مسئولان شهرستان و دريافت تسهيلات 300 ميليون توماني مي توانم يك واحد توليدي بالاي 300 قطعه به صورت صنعتي راه اندازي كنم.

اين كار آفرين چالش پيش روي پرورش شترمرغ در شهرستان بهمئي و كهگيلويه و بويراحمد را نبود كشتارگاه صنعتي در استان و بازار فروش گوشت آن عنوان كرد.

زارعي با بيان اينكه هر شترمرغ از بنده در يك  دوره 6تا 8 ماهه به ميانگين وزني 40 كيلوگرم رسيد و با توجه به قيمت خوب گوشت شترمرغ، در صورت فروش به موقع سود خوبي داريم.

وي تصريح كرد:به عنوان كسي كه تازه وارد اين عرصه شدم به تمامي كساني كه قصد سرمايه گذاري در صنعت پرورش شترمرغ را دارند، توصيه مي كنم كه اين شغل سودآور است اما بايد با برنامه ريزي منظم جوجه ريزي صورت گيرد تا در فروش محصول مشكل پيش نيايد.

اين كار آفرين افزود:افرادي كه قصد سرمايه گذاري در اين عرصه را داشته باشند، آمادگي همكاري هاي لازم براي راه اندازي و اداره صحيح واحد هاي توليدي را به اين افراد داريم.

وي گفت:مشكل ديگري كه در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم مي كنيم، گراني نهاده ها غذايي است كه انتظار داريم مسئولان براي حمايت از توليد در اين زمينه نظارت بيشتر و چاره انديشي هاي لازم را داشته باشند.

زارعي در پايان با اشاره به اينكه آماده دريافت سفارش گوشت تازه و ارگانيك شترمرغ از طرف همشهريان مي باشد، از بسيج سازندگي شهرستان بهمئي كه در اعطاي تسهيلات براي راه اندازي اين واحد توليدي همكاري هاي لازم را داشتند، تقدير و تشكر كرد.

تصاوير بيشتر:

 

 

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین