صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

21. آبان 1397 - 15:37
کد مطلب: 72696
هر چند مسئولان بهمئي قول پيگيري و حل مشكل اراضي ملي شهروندان ليككي را داده بودند اما تاكنون اين شعار عملي نشد و مردم همچنان بلاتكليف هستند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ از سال 1385 تاكنون در راستای اجرای قانون جديد مالكيت اراضي منابع ملي در محدوده شهرها به اداره راه و شهرسازي بیش از ۹۵۰ هکتار از اراضی ملی شامل ۶۸۰ هکتار در خارج از  محدوده قانونی شهر  و ۲۷۰  هکتار در محدوده قانونی شهر تحویل  اداره راه وشهرسازی شد، اين در حالي است كه اراضي ياد شده از گذشته تاكنون در مالكيت عرفي مردم بوده و بيشتر آنها ساليان سال كشت مي شد.

از آن موقع تاکنون در شهر لیکک که ساخت و ساز در حال انجام می باشد و نیاز به مجوزهای قانونی جهت اخذ پروانه ساخت و انشعابات (آب و برق و گاز) باشد، با این مشکل روبروهستیم .

مسئولان شهرستان بهمئی بعد از نشستی که به منظور رفع مشکلات اراضی ملی شهر لیکک و حومه در وزارت راه و شهرسازی داشتند، اعلام کردند که مشکل این اراضی به زودی حل می شود اما بعد از گذشت بيش از دو ماه از این نشست؛ خبر جدیدی مبنی بر رفع مشکلات از سوی مسئولان اعلام نشد .

امام جمعه شهر ليكك با اشاره به ديدگاه مثبت مسئولان وزارت راه و شهرسازي مبني بر رفع اين مشكل، عامل عدم رفع مشكل را كم كاري مسئولان استاني اعلام كرد و خواهان پيگيري سريع مسئولان تا رفع مشكل شد.

 
 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین