صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

11. آبان 1397 - 14:26
کد مطلب: 72680
نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز با تسلیت شهادت پیامبراکرم و امام رضا علیه السلام و امام حسن مجتبی،گفت:دو ماه محرم و صفر ماه های گریه هستند.
وی با نکوهش کسانی که اشک ریختن برای اهل بیت علیهم السلام را به تمسخر می گیرند،گفت:گریه انواع مختلفی دارد که از نظر فیزیولوژی و علمی برای ما مفید است.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:در قرآن چند نوع گریه معرفی شد ؛اشک حزن و حسرت، اشک خوف،اشک قلابی و به قول معروف اشک تمساح،اشک بر مصیب و اشک شوق و بهترین اشک اشک بر مصیبت اهل بیت علیهم السلام است.
امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز از تمامی دست اندر کاران پیاده روی اربعین حسینی هم درداخل ایران و در خارج از ایران به خصوص در کشور عراق تقدیر و تشکر کرد.
وی با تقدیر ویژه از فداکاری مردم عراق در اربعین امسال،گفت:مردم عراق در این پیاده روی سنگ تمام گذاشتند.
خطیب جمعه شهر لیکک تصریح کرد:رفتار و کردار زوار اربعین پاک است.
وی افزود: شیعه برای تقویت اربعین حسینی هزینه های زیادی پرداخت کرد.
حجت الاسلام افروغی در ادامه با گرامیداشت 13آبان ماه و روز استکبار ستیزی ، گفت:شعار مرگ بر آمریکا از روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بیشتر شد و کسانی که با شعار منع مبارزه با استکبار جهانی مخالفند،یا منافقند یا ساده لوح و یا اینکه نمی دانند که این شعار بر گرفته از مکاتب اسلامی ماست.
وی افزود: عده ای برای انحراف تفکر استکبار ستیزی امام راحل دست به هر کاری می زنند.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:آمریکا برای خروج از برجام دو دوره تحریم را در نظر گرفت؛تحریم‌ها مربوط به تابستان امسال بود که به طور کامل ناکام ماند و دور دوم تحریم در 13آبان امسال است که به قول رئیس جمهور ما هیچگاه نمی تواند به اهداف خود برسد.
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها