صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

7. آبان 1397 - 13:30
کد مطلب: 72672
رئیس اداره راه و شهرسازی بهمئی با اشاره به روند رو به پیشرفت پرونده حل مشکل اراضی شهرستان،گفت: با اسناد و مدارک ارسالی امیدوارم که مشکل توسط مسئولان وزارت حل شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ مسئولان شهرستان بهمئی بعد از نشستی که به منظور رفع مشکلات اراضی ملی شهر لیکک و حومه در وزارت راه و شهرسازی داشتند، اعلام کردند که مشکل این اراضی به زودی حل می شود اما بعد از گذشت دو ماه از این نشست خبر جدیدی مبنی بر رفع مشکلات از سوی مسئولان اعلام نشد که در همین راستا ظهر امروز مصاحبه ای با رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان و پیگیری آخرین وضعیت پرونده ها داشتیم.

علی خوبی نژادیان گفت: در نشست مسئولان شهرستان بهمئی و مسئولان اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد با معاونین وزیر و دیگر مسئولان وزارت راه و شهرسازی در تابستان امسال به مردم اعلام کردیم که مشکل اراضی شهرستان در آینده نزدیک حل می شود.

وی افزود: بعد از بررسی کارشناسان و بازرسان وزارت راه و شهرسازی، مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد با هماهنگی اداره راه و شهرسازی و مسئولان شهرستان بهمئی مستندات و مدارک موجود اعم از دولتی و دعاوی مردم شامل نسق محلی و دیگر اسناد دال بر مالکیت و نقشه جانمایی اراضی خام و نیمه کار روی نقشه طرح تفصیلی شهر لیکک جهت انعکاس به وزارت راه و شهرسازی و اعلام تصمیم نهایی از سوی وزارت خانه، به تهران ارسال شود.

خوبی نژادیان تصریح کرد: بنده بلافاضله اسنادی بالغ بر ۱۵۰ صفحه و دو شیت نقشه ۲ متر در ۱۲۰ سانت که شامل جانمایی ساختمان های ساخته شده و زمین های خام  بود تنظیم و با امضای مشترک مدیرکل راه و شهرسازی، شهردار لیکک، امام جمعه، فرماندار و مدیر راه و شهرسازی شهرستان تحویل اداره کل دادم.

 رئیس اداره راه و شهرسازی بهمئی خاطرنشان کرد: مسئولان اداره کل راه و شهرسازی هم بلافاصله مدارک تنظیم شده را به وزارت خانه ارسال کردند.

 خوبی نژادیان ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی بعد از بررسی اسناد و مدارک، پرونده را جهت رفع ایراد نهایی و برطرف کردن نواقص به اداره کل راه و شهرسازی استان ارجاع داد که استان در حال رفع نقص و تامین خواسته های وزارتخانه می باشد.

وی با بیان اینکه شرایط به خوبی پیش می رود، گفت:با توجه به نشست یک روزه مسئولان شهرستان و استان با مسئولان وزارت راه و شهرسازی و توجیه کافی آنها نسبت به شرایط موجود، پیش بینی بنده این است که مشکل اراضی بهمئی بعد از بررسی مجدد مدارک حل می شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی با اشاره به تاریخچه ایجاد مشکل، گفت: همانطوری که قبلا در فضای مجازی هم اعلام شد، بحث منابع ملی و اراضی ملی در شهر لیکک سابقه و قدمتی بالغ بر ۵۰ ساله دارد و  به زمان اصلاحات ارضی و ساله ای قبل از ۵۰‌ و انقلاب بر می گردد که اراضی توسط سازمان جنگلها و منابع طبیعی به نمایندگی از دولت شناسایی و اسناد بنام دولت ثبت شد.

خوبی نژادیان تصریح کرد: در اجرای ماده ۲ و ۱۰ قانون زمین شهری و ماده ۲۰ آیین نامه اجرایی آن به محض استقرار اداره مسکن و شهرسازی سابق ( اداره راه و شهرسازی فعلی)  این اراضی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران بنام سازمان ملی زمین و مسکن (اداره راه و شهرسازی ) انتقال داده شد ؛لذا از سال های ۸۵ و بعد از آن که این اداره در شهرستان تاسیس شد مواد قانونی اجرا و عملی شد.

وی در پایان گفت: در راستای اجرای این قانون بیش از ۹۵۰ هکتار از اراضی ملی شامل ۶۸۰ هکتار در خارج از  محدوده قانونی شهر  و ۲۷۰  هکتار در محدوده قانونی شهر تحویل  اداره راه وشهرسازی شد، از آن موقع تاکنون در شهر لیکک که ساخت و ساز در حال انجام می باشد و نیاز به مجوزهای قانونی جهت اخذ پروانه ساخت و انشعابات (آب و برق و گاز ) باشد، با این مشکل روبرو بوده و هستیم .

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها