صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

6. آبان 1397 - 14:26
کد مطلب: 72669
جاماندگان از سفر پیاده روی اربعین حسینی همزمان با اربعین حسینی پای پیاده به زیارت امامزاده بابااحمد می روند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی ظهر امروز با تسلیت سوگواری ایام اربعین حسینی به تمامی عزاداران ، از بزرگترین پیاده روی سال در شهرستان حبر داد.

ایوب افشار تصریح کرد: عده زیادی از دلسوختگان و شیفتگان امام حسین(ع) در شهرستان بهمئی که توفیق تشرف به پیاده روی اربعین امام حسین(ع) را نداشتند همزمان با اربعین حسینی ،مسیر 15 کیلومتری میدان مرکزی شهر لیکک تا مرقد امامزده بابا احمد شهرستان بهمئی را با پای پیاده طی می کنند.

وی تصریح کرد: این مراسم پیاده روی که برای سومین سال متوالی با ابتکار اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهمئی و همکاری هیئت امنای امامزاده بابا احمد برگزار می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی با اشاره به استقبال بالای مردم در سالهای گذشته،گفت:بر اساس اسناد موجود دو سال گذشته جمعیت عظیمی از مردم بهمئی بعد از پیمودن مسیر پیاده روی و حضور در حرم امامزاده بابا احمد، به عزاداری و سوگواری برای امام حسین(ع) و شهدای قیام عاشورا پرداختند.

افشار خاطرنشان کرد: موکبهای مردمی خدمت به زائران امامزاده بابااحمد مانند سالهای گذشته برپاست که از خروجی شهر لیکک تا ورودی روستای امامزاده بابا احمد در طول مسیر با انواع غذا و نوشدنی های نذری به استقبال زائران می روند .

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی با بیان اینکه این مراسم ساعت 7 صبح روز سه شنبه 8آبان از مسجد صاحب الزمان شهر لیکک آغاز می شود، گفت:سوگواران حسینی بعد از پیاده روی، در صحن امامزاده بابا احمد تجمع می کنند و به سوگواری و سینه زنی می پردازند.

افشار در پایان گفت: نهار سوگواران اربعین حسینی توسط خیرین تدارک دیده شد و بعد از مراسم سوگواری زائرین در حرم مطهر از آنها پذیرایی می شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها