صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

6. آبان 1397 - 14:01
کد مطلب: 72668
رئیس اداره میراث فرهنگی بهمئی گفت:در مجموع بیش از 36میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر در حوزه میراث فرهنگی شهرستان جذب شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی ، از پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان صنایع دستی و گردشگری از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

مجتبی صلاحی نژاد با اشاره به تلاش برای حمایت از فعالان حوزه صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد:سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سالهای اخیر حمایت خوبی از سرمایه گذاران اقتصادی در حوزه صنایع دستی و گردگشری داشت که به تبع آن در استان و شهرستان ما این حمایت ها وجود دارد.

وی افزود:بعد از اعلام سراسری آغاز پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستائیان و عشایر و فراگیر با کارمزد پایین، متقاضیان زیادی برای دریافت این تسهیلات به ما مراجعه کردند که میراث فرهنگی شرط پذیرش افراد را داشتن کارت مهارت از این سازمان را اعلام کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهمئی در ادامه گفت:اداره ما در راستای توانمند سازی و مهارت آموزی متقاضیان دوره های آموزشی مختلفی را در سطح شهرستان برگزار کرد ؛آخرین دوره برگزار شده مربوط به دوره آموزش به بافی گلیم است که تابستان امسال با حضور کارشناسان اداره کل برگزار و کارت های مهارت متقاضیان در آستانه صدور است.

صلاحی نژاد تصریح کرد: متقاضیانی که مدرک مهارتی مورد تایید میراث فرهنگی داشتند بعد از ثبت نام در سامانه کارا، به اداره مراجعه کردند که با تشکیل وتکمیل پرونده به اداره کل معرفی شدند.

وی افزود:افراد معرفی شده به اداره کل بعد از تطبیق نهایی مدارک به اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی معرفی شدند و پرونده های کامل در فاصله کمتر از یکماه به بانک جهت پرداخت تسهیلات معرفی شدند.

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهمئی خاطرنشان کرد:در مجموع بیش از 36میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات حوزه اشتغال روستایی جذب شد.

صلاحی نژاد افزود:8 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات ما کارگاه تولیدی راه اندازی کردند که 6مورد آن کارگاه گلیم بافی، یک مورد کارگاه نقاشی و یک مورد دیگر کارگاه تولید سنگ های قیمتی فعال کردند که اعتبار این حوزه نزدیک به 8میلیارد و 200میلیون ریال بود.

وی تصریح کرد:در حوزه مشاغل خانگی 13نفر موفق به دریافت تسهیلات شدند که در مجموع 2میلیارد ریال به آنها پرداخت شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهمئی با اشاره به سرمایه گذاری مناسب در حوزه گردشگری، گفت: در این زمینه تاکنون 3نفر به بانک های عامل معرفی شدند که مبلغ 26میلیارد ریال برای احداث مراکز گردشگری به آنها تعلق گرفت.

صلاحی مبلغ تسهیلات جذب شده در حوزه صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی را 36میلیارد و 200میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در حال حاضر متقاضیان زیادی در صف دریافت تسهیلات داریم که برای بیشتر آنها پرونده تشکیل دادیم و منتظر آغاز مرحله دوم اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستایی و فراگیر هستیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها