صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

5. آبان 1397 - 15:19
کد مطلب: 72667
کارشناس مسائل دینی به بررسی ابعاد مختلف اربعین حسینی و نقش وحدت آفرین و بی بدیل آن برای مسلمانان پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛کارشناس مسائل دینی ظهر امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار این پایگاه خبری به بررسی ابعاد مختلف اربعین حسینی و نقش وحدت آفرین و بی بدیل آن برای مسلمانان پرداخت.

حجت الاسلام صابر دهقان گفت:این حركت بزرگ فرهنگى مصداق واقعی حفظ شعائر الهی و از رازهای جاودانگی قیام تاریخی امام حسین(ع) است.

حرکتی وحدت آفرین و جهان گستر

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی که مسلمانان سراسر جهان تحت فشارهای مختلف سیاسی، فرهنگی،اقتصادی و سیاسی هستند، این حماسه بزرگ یک حرکت وحدت بخش است ؛ما می بینیم در کنار پرچم بیش از 40 کشور مسلمان، پرچم کشورهای غیر مسلمان دیگری هم زیر پرچم امام حسین(ع) قرار می گیرد که این وحدت در دنیا بی نظیر است.

 این کارشناس دینی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حماسه پیاده روی اربعین هر سال باشکوه تر از سالهای قبل برگزار شده و لرزه بر اندام استکبار می اندازد، لازم است مسلمانان با دیدگاه اسلام جهان گستر، فرامرزی و فرا نژادی برای برگزاری هر چه با شکوه تر آن در کنار تامین امنیت و آرامش کامل زوار، از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

اربعين حسینی میعادگاه بیعت با آرمان های سید الشهدا

حجت الاسلام دهقان تصریح کرد: حماسه پیاده روی اربعين حسینی در شرایطی در حال شکل گیری است که گذرگاه های ورودی و خروجی شهرهای مذهبی عراق مملوء از دلسوختگان عزاداری از سراسر جهان است که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و برای بیعت با آرمان های شهدای دشت کربلا و سرور و سالار شهیدان، ایام اربعین حسینی و پیاده روی میلیونی را میعادگاه خود برگزیدند.

تلاش استکبار برای کمرنگ کردن حماسه اربعین

این کارشناس دینی گفت:دشمنان قسم خورده اسلام که تاب مشاهده این حماسه بی نظیر جهانی را ندارند، بایکوت و سانسور رسانه ای را بهترین روش مقابله مستقیم و تخریب،تفرقه افکنی، تلاش برای تضعیف باورهای دینی و ناامن کرده منطقه را با هدف مقابله غیر مستقیم در دستور کار خود دارند، غافل از اینکه این خروش عظیم مردمی، نتیجه جوشش خون به ناحق ریخته شهدای کربلاست که در عصر کنونی به این شکل نمود کرده است تا بار دیگر کاخ یزیدیان زمان را به لرزه براندازد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه رسانه ها و تریبون های جهانی همه در قبضه استکبار است اما افکار عمومی با نشر اندک مستندات ثبت شده از حماسه پیاده روی اربعین سید الشهدا با گرایش بیشتر به تفکر حسینی، آب پاکی بر دست معاندان و مخالفان این حماسه ریخته و روز به روز بر شور آن می افزاید.

اربعین، زمینه ساز ظهور

حجت الاسلام دهقان افزود: اربعین صحنه جهانی دلدادگی مسلمین به اهل بیت(علیهم السلام) است که با مدیریت آن می توان به خوبی پیام اسلام حقیقی را با کمترین هزینه و بیشترین اثرگذاری به جهان مخابره کرد.

وی در پایان بار دیگر با تاکید بر لزوم اتحاد مسلمانان بر تقویت و توسعه این حرکت عظیم جهانی، گفت: اگر به مسلمانان بتوانند از تمامی ظرفیت های اربعین حسینی استفاده کنند، این حرکت به طور قطع در زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت تاثیر مستقیم دارد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها