صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

5. آبان 1397 - 14:12
کد مطلب: 72666
با وجود اینکه در سالهای اخیر مجوز تاسیس اداره ثبت اسناد و املاک در شهرستان بهمئی صادر شده است اما همچنان مردم از خدمات این اداره که وجود آن از ضروریات است، محروم هستند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛اداره ثبت اسناد و املاک یکی از حساس ترین اداراتی است که وجود آن برای هر شهرستان به خصوص در حوزه سند مالکیت لازم و ضرویست اما شهرستان بهمئی با وجود قدمت نزدیک به 20ساله و مشکلات زیاد حوزه اسناد، همچنان فاقد اداره ثبت اسناد است.

هر چند کهگیلویه بزرگ شامل چهار شهرستان کهگیلویه،بهمئی، چرام و لنده دارای یک اداره ثبت اسناد و املاک مشترک واقع در شهر دهدشت(مرکز شهرستان کهگیلویه) است اما مسئولان بهمئی سالهاست که خبر از استقرار و استقلال این اداره در آینده نزدیک در این شهرستان می دهند اما تاکنون این وعده عملیاتی نشد.

دهه فجر سال گذشته خبر دریافت مجوز تاسیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان بهمئی داغ شده بود طوری که حتی عده ای رئیس و کارمندان آن را انتخاب کردند و فرماندار شهرستان دنبال ساختمان مناسب برای استقرار تجهیزات و شروع به کار این اداره بود اما این اتفاق تاکنون در هاله ای از ابهام فرورفته و بی نتیجه رها شده است.

هر چند دو واحد ساختمان در مجتمع اداری شهر لیکک برای استقرار اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان توسط فرمانداری مشخص شد اما مسئولان شهرستان همچنان کمبود اعتبار برای تامین تجهیزات و نبود ساختمان مناسب را مهمترین عامل استقرار می دانند.

این در شرایطی است که مردم شهرستان تازه تاسیس لنده با تلاش و رایزنی مسئولان خود توانستند امسال صاحب این اداره شوند و دو کارشناس که قبلا به عنوان کارشناسان اداره ثبت اسناد بهمئی معرفی شده بودند، در حال حاضر در شهرستان لنده مستقر و به مردم این شهرستان خدمت رسانی می کنند.

مردم شهرستان محروم بهمئی باید هنوز بعد از سالها گذشت از شهرستان شدن برای تعیین تکلیف یک سند در کنار  پرداخت هزینه های اضافی، نزدیک به 150 کیلومتر مسیر پرتردد و حادثه خیز جاده لیکک-بهبهان به  دهدشت را طی کنند و خطرتصادفات جاده ای را به جان بخرند.

فرماندار و نماینده مردم بهمئی در مجلس شورای اسلامی باید در این راستا به چرایی عدم استقرار این اداره در شهرستان تاکنون پاسخگو بوده و برای استقرار هر چه زودتر آن از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها