صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

3. آبان 1397 - 13:35
کد مطلب: 72664

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به لزوم مصرف بهینه آب در حوزه کشاورزی،گفت:برای مقابله با کم آبی به خصوص در این حوزه باید از کشت مکانیزه و اصلاح الگوی کشت و آبیاری استفاده کرد.

بیت‌الله بدرقه با اشاره به پتانسیل‌های بالای شهرستان در حوزه کشاورزی و باغبانی، تصریح کرد:در صورت تامین آب کافی می توان اشتغال زایی در این حوزه را به طرز چشمگیری افزایش داد.

وی با بیان اینکه مجتمع گلخانه ای غدیر قلات در دو سال اخیر نقش خوبی در افزایش تولیدات کشاورزی و اشتغال در این حوزه ایفا کرد، گفت: کشت گلخانه ای در کنار کاهش قابل توجه مصرف  آب در حوزه کشاورزی، راندمان بالاتری در تولید میوه و صیفی جات شهرستان  دارد.

بدرقه خاطرنشان کرد:اشتغال زایی در حوزه گلخانه پایدار است که اگر همه واحد های گلخانه ای در مجتمع گلخانه ای غدیرقلات فعال شود، تعداد قابل توجهی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شهرستان شاغل می شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای تکمیل و آبگیری سد ایلی آباد بکار می گیرد، افزود: در صورت آبگیری و بهره بردای از این سد،صدها هکتار از زمین های زراعی حوزه ممبی و رودتلخ زیر کشت محصولات کشاورزی می رود.

بدرقه در پایان گفت: با بهره برداری از چهار سد ایلی آباد ممبی، قلات، سرآسیاب یوسفی و سیاهشیر، شهرستان بهمئی از نظر کشاورزی و منابع آب در آینده مشکلی ندارد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها