صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

27. مهر 1397 - 20:50
کد مطلب: 72648

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.
امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی،گفت:جهان کنونی به گونه ای پیچیده است که برای هر عملی باید تقوا و پرهیزگاری را در نظر بگیریم.
حجت الاسلام افروغی با گرامیداشت ایام اربعین حسینی، تصریح کرد:تمام تلاش خود را برای زیارت اربعین حسینی داشته باشیم، فرصت ها مثل ابر میگذرد،اگر این توان را نداریم،سعی کنیم در این ایام با پای دل و تقویت ایمان به زیارت اربعین مشرف شویم.
وی افزود:بعضی حرف غلط می زنند که دلت با امام حسین(ع)باشد کافی است،کسانی که این حرف ها را می زنند افرادی دروغگو بوده و کمترین حالت این افراد، کم عقلی است.
امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد:سعی کنیم برای سفر زیارتی اربعین از مال حلال هزینه کنیم.
وی با بیان اینکه برخی از کاروان های زیارتی اربعین حسینی،صلاحیت کاروان داری را ندارند،گفت:باید در انتخاب کاروان  دقت کافی داشته باشیم و مانند سفر حج با کمال تواضع مراتب زیارت و احترام به حقوق دیگران را رعایت کنیم.
خطیب جمعه شهر لیکک در ادامه گفت:اولویت اول کاروان داران اربعین باید معنویت و معرفت افزایی برای زوار باشد.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:حماسه اربعین حسینی برکات سیاسی،فرهنگی و دینی زیادی برای مسلمانان دارد که این تجمع 20میلیونی با کمترین امکانات،لرزه بر اندام دشمنان اسلام می اندازد.
وی با اشاره به نقش وحدت بخش اربعین حسینی در جهان،گفت:متأسفانه رسانه های غربی به صورت ناجوانمردانه این حماسه را پوشش نمی دهند.

حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با محکوم کردن ربایش عده ای از وطنان توسط گروهک های تروربستی، گفت: بخشی از علت این کار به دلیل تمایل بالای رئیس جمهور جدید کشور پاکستان برای تعامل و همکاری با ایران است.
حجت الاسلام افروغی با اشاره به لزوم احیای جنبش عدالتخواهی در کشور،گفت: هر چند که بنده اسم این کار را جنبش نمی گذارم اما بازم است که این حرکت دوباره احیا شود.
امام جمعه شهر لیکک در فراز پایانی خطبه های امروز با گلایه از کم کاری بانک ها،گفت:در شهرهای اطراف کمتر از یک هفته تسهیلات پرداخت می شود اما در شهرستان ما کم کاری می شود.
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها