صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

15. مهر 1397 - 19:18
کد مطلب: 72634
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهمئی با اعلام عزم جدی برای مبارزه با تخلفات بازار، به اقدامات اخیر خود در این راستا پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهمئی عصر امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار این پایگاه خبری با اعلام عزم جدی برای مبارزه با تخلفات بازار، به اقدامات اخیر خود در این راستا پرداخت.

محمد درخشان تصریح کرد: در گشت کنترل بازارهفته گذشته توانستیم 25 فروشنده متخلف شناسایی کنیم که برای تمامی آنها پرونده تخلف تشکیل و برای اعمال محکومیت های قضائی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارجاع دادیم.

وی گفت: دیروز هم با گشت مشترکی با همراهی طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر شهرستان داشتیم که 7 مورد تخلف قانونی شناسایی کردیم.

درخشان افزود:6 فقره از پرونده های تخلف دیروز متعلق به فروشندگان لوازم یدکی موتورسیکلیت و 1مورد آن فروشگاه لوازم خانگی بود که این 7 پرونده هم تکمیل و برای سیر مراحل بعدی به اداره تعزیرات ارجاع داده شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهمئی عمده تخلف این فروشنده ها را عدم درج قیمت و تداخل صنفی اعلام کرد و مشارکت مردم در شناسائی تخلفات اصناف را بسیار مهم و تعیین کننده دانست.

درخشان با بیان اینکه سامانه تلفنی 124 بعد از مدت ها اختلال هم اکنون در دسترس بوده و آماده دریافت گزارشات مردمی است، گفت: از روزهای آغازین مدیریت بنده قول دادم که اختلال سامانه برطرف و این سامانه حساس در دسترس قرار گیرد.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم هوشیاری مردم در مبارزه با گرانفروشی و کم فروشی های احتمالی اصناف، گفت: از نظر قانونی شهروندان این حق را دارند که به ازای هر مقدار خرید از فروشگاه ها تقاضای فاکتور معتبر کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهمئی افزود: بهترین راه مقابله با این نوع تخلفات، تقاضای صدور فاکتور فروش معتبر با مهر فروشگاه می باشد و فروشنده ها هم باید در این زمینه با شهروندان همکاری کنند.

درخشان در پایان سخنان خود گفت: با هدف حمایت از قشر آسیب پذیر و در راستای تنظیم بازار گوشت شهرستان،1تن و 604کیلوگرم گوشت گوساله منجمد با قیمت هر کیلو 29هزار تومان در روزهای اخیر در شهر لیکک توزیع کردیم که این روند در هفته های آینده هم ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

سلام جناب درخشان تو بهبهان وارد میشوی خ مراحل قیمت مرغ یا گوشت زده تو مغازه قابل مشاهده است برای مشتری وبه مهر ممهور است .بطور مثال .اما درلیکک زمان کارت کشیدن قیمت تو میزان مشخص می شود خیلی مغازه نیستن یک هفته جمع بندی بفرما تعداد مغازه ها را وکالاهای اساسی را در اولویت بزار اتکت بزن وحتما مهر بزن بقیه را بصورت هفتگی ماهانه ومامور بگزار که قاطع پیگیر بفرمایید نه خاله خرزویی باشد قطعا تاثیر گذار خواهد بود.تعزیزات که فعلا حقوق می گیره تابلوش هم گذاشت داخل مجهول است.

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها