صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

7. مهر 1397 - 10:38
کد مطلب: 72616
تنها چرم دوز شهرستان بهمئی گفت:در صورت دریافت تسهیلات کافی، توان گسترش کارگاه و تبدیل آن به یک کارگاه بزرگ تولیدی را دارم که با ایجاد فرصت اشتغال برای چند نفر دیگر، می توانم نیازمندی های اقلام چرمی شهرستان را با آن تامین کنم.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛با توجه به تاکید معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی، امروز سراغ تنها تولید کننده اقلام چرمی در شهرستان بهمئی در میدان مرکزی شهر لیکک رفتیم.

هوشنگ چکی پور در این راستا به خبرنگار ما گفت: بنده چند سالی است که مهارت چرم دوزی را به صورت تخصصی زیر نظر اساتید این حرفه در کارگاه های شهر های بزرگ آموختم.

این جوان تولید کننده تصریح کرد: نزدیک به یک سال است که تولید کالاها و ابزار چرمی را در کارگاه بسیار کوچکی در شهر لیکک آغاز کردم.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به مهارت های چند ساله ای که بنده در این زمینه یاد گرفتم می توان به جرأت گفت که کالای تولیدی بنده با نمونه های موجود در لوکس فروشی ها و بازار کشور، اگر با کیفیت تر نباشد اما بی کیفیت تر نیست.

چکی پور افزود:برای نمونه کفش هایی در بازار شهرستان مشاهده می کنم که به نام چرم معرفی شده و قیمت چند صد هزار تومانی دارند اما با  دقت در آنها مشاهده می شود که جنس این کفش ها فوم است در صورتی که بنده نمونه چرمی و با کیفیت همین کفش ها را به قیمتی بسیار پایین تر از آن تحویل مشتری می دهم.

وی گفت: کیف، کفش، کمربند ساده و پهلوانی، صندل، دستبند، پاپوش و سایر اقلام بر پایه چرم در کارگاه کوچک بنده تولید می شود.

چکی پور با اشاره به اینکه بیشتر کارهای بنده بر پایه سفارش مشتری است، افزود:با توجه به اینکه مردم بهمئی عشایر بوده و روحیه رزمی دارند، اقلام چرمی مربوط به اسلحه ها به خصوص قطار برنو و روپوش چرمی قنداق اسلحه با کیفیتی بالا و قیمتی پایین تر از بازار کشور تولید و در اختیار آنها قرار می دهم.

وی در ادامه تصریح کرد:در صورت دریافت تسهیلات کافی توان گسترش کارگاه و تبدیل آن به یک کارگاه بزرگ تولیدی را دارم که با ایجاد فرصت اشتغال برای چند نفر دیگر، می توانم نیازمندی های اقلام چرمی شهرستان را با آن تامین کنم.

چکی پور در پایان گفت:با وجود اینکه قیمت اقلام تولیدی بنده نسبت به بازار پایین تر است، در صورت راه اندازی کارگاه تولیدی بزرگ به دلیل خرید عمده ابزار اولیه قیمت ها به مراتب پایین تر می آید.

تصاویر بیشتر:

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها