صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

1. مهر 1397 - 17:57
کد مطلب: 72596
ستاد امر به معروف و نهي از منكر شهرستان بهمئي در نشست اخير خود، تلاش براي تغيير مديران حوزه بازار و اصناف شهرستان را در دستور كار خود قرار داده است.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛ ستاد امر به معروف و نهي از منكر بهمئي در نشست اخير خود كه با موضوع تنظيم بازار شهرستان تشكيل شد، تلاش براي تغيير مديران حوزه بازار و اصناف شهرستان را در دستور كار خود قرار داده است.

اين ستاد چند ماهي است كه براي ساماندهي بازار شهرستان بهمئي دست به كار شده است و حتي ضابطيني با همكاري دادستاني و ساير مراجع قضائي انتخاب كرده كه به صورت مداوم بازار شهرستان را رصد كرده و تخلفات را به مسئولان مربوطه گزارش مي دهند.

امام جمعه شهر ليكك در اين نشست با اشاره به نابسامي آشكار در بازار شهرستان بهمئي، گفت: اختلاف قيمت ها نسبت به شهرستان هاي اطراف ما فاحش است.

حجت الاسلام سيد محمد يوسف افروغي تصريح كرد:اين اختلاف قيمت ها در خود شهرستان هم فاحش است طوري كه حتي يك كالا در چند مغازه كنار هم تا چند هزار تومان اختلاف قيمت دارد.

وي خاطرنشان كرد:تاكنون چندين بار با مسئولان مرتبط به حوزه بازار و اصناف شهرستان مانند ادارات صنعت،معدن و تجارت، تعزيرات حكومتي و امور صنفي شهرستان نشست داشتيم و از آنها خواستيم كه بازار شهرستان را ساماندهي كنند اما تاكنون كاري صورت نگرفت.

حجت الاسلام افروغي با بيان اينكه اگر همين ضابطين امربه معروف و نهي از منكر نبودند، بازار نابسمان شهرستان بهمئي از حالت كنوني هم بدتر مي شد.

وي تصريح كرد:از اين به بعد ديگر هيچ توجيهي از مسئولان مربوطه در اين زمينه قابل قبول نيست ؛مسئولان كنترل بازار شهرستان بهمئي لياقت ساماندهي بازار را ندارند.

امام جمعه شهر ليكك ادامه داد:اين حرف الان بعد از 6 ماه تذكر به آنها اعلام مي كنم و از الان به بعد از طريق استان پيگير تغيير اين مسئولان هستيم.

عده اي از اعضاي جلسه به خصوص ضابطين امر به معروف و نهي از منكر از گران فروشي در بازار شهرستان گلايه مند بوده و عامل اصلي آن را عدم نظارت و برخورد قاطع مسئولان مي دانستند.

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج بهمئي در اين نشست با تاكيد بر لزوم ساماندهي بازار، گفت:دشمن بعد از نا اميدي از ترفند هاي مختلف براي نابودي ما، اكنون جنگ اقتصادي راه انداخته است.

سرگرد پاسدار باقر پسنده تصريح كرد:مسئولان ما نبايد با كم كاري و سهل انگاري موجب نا اميدي مردم شده و هميار دشمن در به ثمر رساندن توطئه هاي شوم آنها باشند.

وي افزود:سپاه پاسداران وظيفه حراست و حفاظت از نظام در برابر تمامي توطئه هاي داخلي و خارجي را دارد ؛اكنون هم كه جنگ اقتصادي در كشور راه انداخته اند، ما وظيفه خود ميدانيم تا در كنار ساير نهادها با اين نابساماني ها مقابله كنيم.

سرگرد پسنده تصريح كرد:از آغاز اين نابساماني ها بحث احتكار كالا در كشور مطرح شد كه سپاه پاسداران ورود كرد و با تلاش و همت سربازان گمنام امام زمان(عج) توانست محموله هاي زيادي از كالاهاي انبارشده را كشف و ضبط كند.

وي افزود: در استان ما هم در ماه ها و هفته هاي اخير شاهد ورود سپاه فتح به كشف احتكار و معرفي به مراجع قضائي بوديم كه در اين زمينه چند محموله بزرگ كالاي قاچاق انبار شده كشف و ضبط شد.

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج بهمئي خاطرنشان كرد:در شهرستان بهمئي ما به اين موضوع ورود داشتيم، هر چند موارد محسوسي از احتكار كالا نداشتيم اما چند مورد جزئي بود كه با ورود به موقوع و هماهنگي با مراجع قضائي با آنها برخورد جدي شد.

سرگرد پسنده در پايان سخنان خود با اشاره به لزوم انجام وظيفه مسئولان در كنار حفظ جو رواني در جامعه، گفت:در زمان اعتصاب كاميون داران كشور، در شهرستان بهمئي هم اعتصاب داشتيم اما با ورود به موقوع سپاه پاسداران به اين قضيه بدون اينكه مردم با كمبود سوخت مواجه شوند، مشكل را طوري حل كرديم كه فقط تعداد انگشت شماري متوجه موضوع شدند.

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین