صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی خبر داد:
اجرای 54 برنامه ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در هفته دفاع مقدس
27. شهريور 1397 - 11:12
کد مطلب: 72593
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی از اجرای 54 برنامه مختلف در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، گفت: امام حسین(ع) به همراه اصحاب خود شهید شد تا فلسفه قیام عاشورا در تاریخ ماندگار شود.

سرگرد پاسدار باقر پسنده خاطرنشان کرد:یکی از اصلی ترین فلسفه های قیام عاشورا ترویج و پاسداشت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی گفت:امروز بعد از گذشت قرن ها از شهادت امام حسین(ع)، هر روزه بر حرارت و شور حسینی و عشق و ارادت مردم به اهل بیت(علیهم السلام) افزوده می شود.

سرگرد پسنده افزود:این عرض ادب مردم به ساحت اباعبدالله به این دلیل است که ایشان را امام برحق می دانند و معتقدند که امام حسین(ع) در مسیر الهی گام بر می داشت.

وی با بیان اینکه شهدای ما در دفاع مقدس هم با الگو گرفتن از قیام عاشورا تا پای جان مقابل دشمن ایستادند، تصریح کرد: ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس 54 برنامه مختلف در سطح شهرستان اجرا می کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی رژه حماسی 31 شهریور ماه در شهرستان را برنامه آغازین هفته دفاع مقدس اعلام کرد و افزود:با توجه به اینکه در این ایام رزمایش سراسری محمد رسول الله(2) را داریم، 14 اردوی جهادی شناسنامه دار تا پایان هفته دفاع مقدس به صورت منسجم تری در سطح شهرستان به مردم خدمت می کنند.

سرگرد پسنده گفت:رژه خودرویی و فراخوان گردان های بسیجی بعد از رژه حماسی 31 شهریور اجرا می شود.

پسنده دیدار و سرکشی از خانواده های شهدا، جانبازان و  ایثارگران دفاع مقدس را از جمله برنامه های دیگر هفته دفاع مقدس در بهمئی عنوان کرد و گفت:عطر افشانی و غبار روبی گلزار مطهر شهدا از دیگر برنامه های این هفته می باشد.

وی گفت: همزمان با بازگشایی مدارس شهرستان، برنامه نواختن زنگ ایثار و مقاومت در شهرستان را داریم که با هماهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان مکان این برنامه اعلام می شود.

 پسنده با بیان اینکه خدمات بسیج و سپاه به مردم همان خدمات نظام است، خاطرنشان کرد: 4واحد مسکن مددجویی به همت بسیج سازندگی ناحیه در 20 روز اخیر احداث شده است که واحد ها در هفته دفاع مقدس با حضور مسئولان شهرستان به بهره برداری می رسند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی از برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی- ورزشی در این هفته خبرداد و گفت: برگزاری مسابقات مختلف ورزشی توسط بسیجیان به خصوص پیاده روی بزرگ خانواده در این هفته  صورت می گیرد.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم تکریم خانواده شهدا، گفت:در هفته دفاع مقدس ویژه برنامه نشست با مادران شهدای شهرستان را داریم که هدف از برگزاری این برنامه تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم مادران شهدا می باشد.

سرگرد پسنده تصریح کرد: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی ناحیه بهمئی پروژه های محرومیت زدایی مختلفی را در دستور کار دارند که در این هفته بخشی از این پروژه ها به خصوص تعمیر و بازسازی 3 مسجد و آغاز فاز دوم احداث یادمان شهدای گمنام شهر لیکک  کلنگ زنی یا به بهره برداری می رسد.

وی افزود:برگزاری 4 یادواره شهدای پایگاهی و آبروی محله، برگزاری کارگاه آموزشی بصیرتی،سرکشی از طرح های اقتصاد مقاومتی،میقات حلقات صالحین و حضور منسجم پرسنل و بسیجیان در نماز جمعه از دیگر برنامه های در دستور کار ما در هفته دفاع مقدس می باشد.

سرگرد پسنده ادامه داد:حضور گردان های بیت المقدس و گروه های جهادی در رزمایش استانی محمد رسول الله(2) با هدف نمایش اقتدار بسیجیان و سپاهیان، افتتاح باشگاه کشتی بسیج، افتتاح ساختمان پایگاه های مقاومت بسیج و افتتاح بسیج جامعه پزشکی در این هفته صورت می گیرد.

پسنده در بخشی دیگر از سخنان خود با تقدیر از حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در این نشست خبری، گفت:خبرنگاران قشر زحمتکش جامعه هستند که چشم بینا و زبان گویای مردم در عرصه اطلاع رسانی هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در پایان سخنان خود، با تقدیر از تمامی معاونت ها و همکاران خود در ناحیه، گفت: خدمات ارائه شده به مردم توسط ناحیه مقاومت بسیج بهمئی با کار جهادی و همفکری همه معاونتها و پرسنل ناحیه انجام می شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها