صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

23. شهريور 1397 - 14:49
کد مطلب: 72584
قیام امام حسین(ع)چنان با عظمت است که برای حضور در آن هیچ محدودیتی وجود نداشت.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.
امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم و توصیه نماز گزاران به تقوای الهی،به تبیین ارزش تقوا در زندگی انسان پرداخت.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:اگر در هر حوزه سیاسی ، فرهنگی،اجتماعی و یا اقتصادی مشکلی پیش آمد،قطعا حکم یا احکامی از الهی در آنجا تعطیل شده است.
وی در ادامه به درس هایی از عاشورا اشاره کرد و گفت:برای رسیدن به خدا باید دنیا را سه طلاقه کرد که این حرکت در قیام عاشورا مشهود است و ازدواج با دنیا هم در رفتار لشکر مقابل امام حسین(ع) کاملا مشهود است.
امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:در حادثه خونین کربلا بزرگان زیادی بودند که به خاطر دنیاپرستی منفور عالم و آدم تا قیام قیامت شدند.
حجت الاسلام افروغی افزود:باید در شرایط کنونی وضعیت اقتصادی از خدا بترسیم و به همدیگر كمك کنیم.
وی درس دیگر حادثه عاشورا را معاد باوری عنوان کرد و گفت:امام حسین (ع)مرگ را یک معبر و گذرگاهی برای رسیدن به خوشی ها و نعمت های دائمی دانست.
حجت الاسلام افروغی خاطرنشان کرد:قیام امام حسین(ع)چنان با عظمت است که برای حضور در آن هیچ محدودیتی وجود نداشت.
وی افزود:چاقوکش،لات،قمارباز،مؤمن،گناهکار و همه اقشار جامعه هم در حسینیه ها در مراسم سوگواری اباعبدالله شرکت می کنند و هیچ محدودیتی ندارند.
امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:بعضی از شخصیت ها در برشی از تاریخ زندگی خود تصمیمی سرنوشت ساز گرفتند تا در تاریخ ماندگار شدند.
حجت الاسلام افروغی خاطرنشان کرد:گروهی در حادثه عاشورا تعلل کردند و به صف امام نپیوستند، هر چند پشیمان شدند اما یک عمر پشیمانی و تلاش آنها به اندازه یک ساعت در رکاب امام زمان بودن ارزشی ندارد.
وی گفت:در حال حاضر هم باید مراقب باشیم که سياهی لشکر منحرفان و مخالفان ولایت نباشیم.
خطیب جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به حزب دموکرات و جبهه منافقان در عراق،گفت:این حمله موفقیت آمیز، امیدوار کننده بود که در کنار نمایش اقتدار نظامی، پیامدهای سیاسی مثبت دیگری هم برای ما در دنيا داشت.
حجت الاسلام افروغی افزود:ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی ناشی از رانت های اطلاعاتی بود.
وی گفت:چگونه در چند دقیقه هزاران خودرو به فروش می رسد؟چه کسی این خودرو ها را خرید؟
امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:دولت باید به همان اندازه که مردم لطف داشتند و صبر کردند به میدان بیاید،مجلس هم همینطور.
حجت الاسلام افروغی با اشاره به اینکه هر جا لازم بود از خدمات دولت تقدیر کردیم، افزود:الان هم از خدمات دولت تقدیر می کنیم.
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین