صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

سخنران همايش شيرخوارگان حسيني بهمئي عنوان كرد:
جهاد بدليل وظايف همسرداري و فرزند پروري از زن ساقط شده است
23. شهريور 1397 - 12:36
کد مطلب: 72583
زنان در خانواده نقش موثر و سازنده اي دارد كه اگر به خوبي به وظايف خود عمل كنند مي توانند جامعه را دگرگون كنند.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛سخنران همايش شيرخوارگان حسيني صبح امروز در جمع بانوان بهمئي به تبيين نقش زنان در جامعه پرداخت.

حجت الاسلام مهديان با تسليت ايام محرم به عاشقان اهل بيت عصمت و طهارت، گفت:مادر نقش و جايگاه ويژه اي در جامعه دارد ؛اين نقش در اسلام و قرآن مقدس عنوان شده است و در آيات قرآن كريم به اين اشاره شده است كه بهشت زير پاي مادران است.

وي افزود:از ابتداي تاريخ تاكنون مادران و زنان زيادي بودند كه در راستاي ارتقاي فرهنگ و اخلاق نقش آفريني كردند و تاثير مثبتي در جامعه داشتند.

اين روحاني اعزامي از قم خاطرنشان كرد:زهير بن قين از عثماني مذهب ها بود كه به صورت كلي با امام حسين(ع) مخالف بود ؛در مسير سفر كربلا با كاروان امام همسفر شد اما با اين وجود سعي مي كرد طوري تنظيم كند كه با كاروان ايشان در يك مكان اتراق نكنند.

وي افزود:اما نزديكي كربلا اين اتفاق رخ داد و امام حسين(ع) فرستاده اي به سمت زهير رهسپار كرد، فرستاده به زهير گفت كه امام حسين(ع) از شما مي خواهد كه به ديدارشان برويد ؛زهير كه با همسرش بر روي سفره غذا بود نپذيرفت اما اصرار همسر ايشان باعث شد كه سرنوشتش عوض شده، در مسير امام و ولايت قرار گيرد و به درجه رفيع شهادت برسد.

حجت الاسلام مهديان در ادامه با اشاره به نمونه هاي ديگري از تاثيرگذاري و نقش آفريني بانوان، تصريح كرد: وقتي وهب شهيد شد، لشكر دشمن سرش را از تن جدا كرده و به سمت مادرش پرتاب كردند تا با اين كار روحيه سپاه امام حسين(ع) را تضعيف كنند اما مادر اين شهيد والامقام سر فرزندش را به سمت دشمن پرتاب كرد و گفت كه چيزي كه در راه خدا و امام دادم پس نمي گيرم.

وي افزود:زنان در خانواده نقش موثر و سازنده اي دارد كه اگر به خوبي به وظايف خود عمل كنند مي توانند جامعه را دگرگون كنند.

حجت الاسلام مهديان تصريح كرد:بر اساس آيات و احاديث بهترين زنان كساني هستند كه بتوانند به بهترين شكل ممكن همسرداري كنند.

وي افزود:البته عده زيادي از مردم نقش همسرداري زن را با خانه داري و كاركردن در خانه اشتباه مي گيرند ؛همسرداري به معناي پرورش و تربيت همسر است ، مانند همان كاري كه همسر زهير بن قين در حق ايشان كرد و سرنوشتش را تغيير داد.

اين روحاني اعزامي از قم با اشاره به اينكه جهاد بر زنان واجب نيست، گفت: زنان به خاطر مسئوليت سنگين تربيت انسان ها كه خود بهترين جهاد است، از جهاد معاف شدند.

 حجت الاسلام مهديان در پايان سخنان خود از زنان و مادران خواست تا به بهترين شيوه ممكن همسرداري و فرزند پروري كنند و خانواده خود را حسيني بار آورند.

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین