صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

با حضور بخشداری مرکزی شهرستان صورت گرفت؛
جزئیات برگزاری نشست انجمن های میراث فرهنگی شهرستان بهمئی
21. شهريور 1397 - 8:40
کد مطلب: 72575
نشست انجمن های میراث فرهنگی شهرستان بهمئی در دفتر بخشداری ممبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نشست انجمن های میراث فرهنگی شهرستان بهمئی با حضور بخشداری مرکزی، رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان و اعضای انجمن در دفتر بخشداری ممبی برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی در این نشست با خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه ابتدا گزارشی از اهمیت و جایگاه روستاها برای سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ارائه کرد.

مجتبی صلاحی نژاد نقش مردم در حفظ و صیانت از آثار تاریخی را پر رنگ عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه شهرستان بهمئی دارای آثار تاریخی و باستانی بسیار مهمی می باشد که این آثار تاریخی شهرستان در بیش از 90 درصد روستاها وجود دارد و حفاظت از آنها وظیفه ذاتی همه است، نقش انجمن ها در حفاظت و مراقبت از این آثار   پر رنگ تر است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی امر پاسداری ،حفاظت و احیاء و مرمت آثار و ابنیه های تاریخی توجه ویژه دارد، صیانت از آثار باستانی از برنامه های اولویت دار این سازمان است.

صلاحی نژاد گفت:با توجه به محدودیتهای مالی و تجهیزاتی موجود و پراکندگی آثار در جای جای این شهرستان،در سیاست های کلی سازمان میراث فرهنگی بهره برداری از ظرفیتهای مردمی موجود در قالب انجمن های میراث فرهنگی در دستور کار  ما قرار دارد .

بخشدار مرکزی بهمئی در ادامه این نشست با اشاره به اهمیت ویژه گردشگری،گفت : حوزه گردشگری یکی از پتانسیل های ویژه جذب سرمایه و اشتغال زایی است که برای تحقق این ظرفیت ها نیاز به کار و تلاش داریم.

علی کرم صدیقی فر آثار تاریخی شهرستان بهمئی را در چند مورد منحصر به فرد خواند و گفت : آثار باستانی تنگ سروک و جاذبه های طبیعی برم الوان و تنگه ماغر در شهرستان با اقیلم سردسیری و آب و هوای مناسب دارای شرایطی ویژه برای جذب گردشگر و  سرمایه گذاری اقتصادی هستند.

وی افزود: در صورتی که بتوانیم بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری وارد حوزه گردشگری شهرستان کنیم، می توانیم با استفاده بهینه از این ظرفیت گام بلندی در راستای توسعه بهمئی برداریم.

بخشدار مرکزی بهمئی در ادامه سخنان خود گفت:با احداث سد ایلی آباد ممبی و استفاده از ظرفیت های تولیدی این منطقه در حوزه باغبانی،کشاورزی و احیا و تقویت دامپروری، ممبی به قطب گردشگری شهرستان تبدیل می شود.

صدیقی فر تصریح کرد:با توجه به اینکه اداره میراث فرهنگی حامی ویژه روستائیان و عشایر در حوزه صنایع دستی می باشد، متقاضیان استفاده از تسهیلات فراگیر روستائیان و عشایر جهت اشتغالزایی در این حوزه می توانند به اداره میراث فرهنگی شهرستان مراجعه کنند تا از این تسهیلات بهره مند شوند.

بخشدار مرکزی بهمئی در پایان اظهار امیدواری کرد که با کمک اعضای انجمن های میراث فرهنگی و همیاری سایر مسئولان بتوانیم با ترغیب و ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به حق خود برسیم .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین