صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. شهريور 1397 - 13:42
کد مطلب: 72563
عضو مجلس ایثارگری کشور با بيان اينكه در روحيه و مشي ايثارگر منفعت طلبي جايگاهي ندارد، گفت: زير شكنجه هاي دشمن بعثي هم باج ندادم كه عده اي جبهه نرفته بخواهند از من باج بگيرند.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛عضو مجلس ایثارگری کشور و عضو شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست شوراي مشورتي ايثاگران بهمئي گفت: بارها عرض کردم ایثارگران در حقیقت کسانی بودند که در طول هشت سال دفاع مقدس و حتي قبل از آن و  در طول مبارزه با طاغوت زجر های زیادی کشیدند ؛کسانی بودند که با جان و مال و تمام توان خود به میدان آمدند و بساط طاغوت و طاغوتیان را برچیدند.

شعبان بهمئي تصريح كرد: حتي در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از میهن اسلامی از همه چیز خود گذشتند ؛در غرب كه بویی از مذهب و دين در بین آنها وجود ندارد، سربازاني را كه در راه دفاع از وطن کشته می‌شوند به آنها احترام گذاشته و قبور این سربازان را گرامی می دارند و برای آنها برنامه پاسداشت و گرامیداشت برگزار می‌کنند.

وي افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی واقعیت این است که ایثارگران با توجه به تفکر دینی و مسائل فقهی به پیشوای کبیر نظام لبیک گفته و حتی برخی از آنها بر روی میدان مین رفته و جان می دادند تا راه برای بقيه رزمندگان باز شود.

اين عضو مجلس ايثارگري كشور و عضو شوراي مشورتي جامعه ايثارگري شهرستان بهمئي در ادامه خاطرنشان كرد: از مدیریت شهرستان و فرماندار عزیز تقدیر می‌کنیم و روی سخن ما با ایشان نیست، اما می‌بینیم آنهایی که خالصانه جان را در کف دست گذاشته و به جبهه ها رفتند الان در جامعه بين مسئولان جایگاهی ندارند .

بهمئي افزود:بنده ای که حتی در طول اسارت زیر چكمه بعثی‌ها، شوك برقی و تمامی شکنجه های دشمن زیر بار زور نرفتم،اگر عده اي از مسئولان که بخواهند که حتي روی جبهه و جنگ را ندیده اند، فكر كنند به آنها باج ميدهم كورد خواندند.

وي خاطرنشان كرد:بنده نسبت به بیت المال حساس هستم و در چارچوب حراست و حفاظت از بیت المال تا پای جان ایستاده ام اما می‌بینیم در چنین شرایطی عده‌ای که به دفاع از بیت المال و پاکدستی می‌پردازند در جامعه منزوی می‌شوند.

عضو شوراي اسلامي استان كهگيلويه بويراحمد تصريح كرد: در شرایطی که دشمن نظام ما را مورد هجمه بسیار سنگین فرهنگی قرار داد، فرزندان شهدا بدانند که همانگونه كه نظام بر پایه خون پدران آنها و آزادگان و ایثارگران بدانند که کشور از برکت جان بر کفی این افراد تداوم یافته است، اكنون هم كه عده قلیلی در درون نظام دل خوش کرده و منتظر سقوط نظام جمهوری اسلامی هستند،الان كشور به روشنگري اين اقشار نياز دارد.

بهمئي گفت: ایثارگر مطالبه گر تنها نیست، ايثارگر تفکر و منش و مشی دارد، آرمان هایی که برای آنها به جنگ رفته است و از خود گذشتگی کرده است و از جان و دل مایه گذاشته است ؛حال باید جامعه ايثارگري برای حفظ بیت المال و دستاوردهای نظام و آرمان‌های امام و شهدا و حفظ کشور و دفاع از ولایت مطلقه فقیه تا پای جان بمانند.

وي خطاب به جامعه ايثارگري گفت: آزادگان و ایثارگران به هوش باشند و به گوش باشند، نباید به شرایط موجود فقطنق بزنیم ما در سلول‌های زندان بعثی یاد گرفتیم که برای دفاع از آرمان های خود حتی به فکر خانه و زن و فرزند نباشیم، همین الان هم همان دیدگاه را داریم و برای دفاع از کیان نظام اگر نیاز باشد باز هم از جان و مال و فرزند خود می گذریم و آن را فدای نظام و انقلاب خواهیم کرد.

بهمئي افزود: اگر برای نان و نوا بود که ما در گذشته هم مشکلی نداشتیم اما  مردانه به میدان آمدیم.

وي خاطرنشان كرد: جامعه ايثارگري نبايد مثل کسانی باشند که چشمشان پنجاه پنجاه است و نگاهشان را به سمتي می چرخانند كه نفعشان آنطرف باشد و ببینند کدام طرف به نفعشان بیشتر می‌چربد، این مشی و منش منفعت طلبي در روحیه ایثارگری جایگاهی ندارد.

بهمئي افزود: فرزند جانباز و شهیدي كه از کیان نظام و دولت اسلامی و نظام اسلامی حراست و حمایت نکند و از حریم بیت المال دفاع نکند، به آرمانهاي خود پشت كرده است ؛احترام هر امامزاده را ابتدا باید متولی آن امامزاده داشته باشد.

وي گفت: جامعه ایثارگری خود باید پای کار باشند، مسئولان بدانند کسانی در این منطقه هستند كه پول نان شب خود را ندارند و نان قرض می گیرند.

عضو مجلس ايثارگري كشور افزود: ای مسئولان نظام جمهوری اسلامی و اي کسانی که دستی بر آتش دارید! به داد مردم برسید و الان بدانید در روز قیامت کسانی که می توانستند برای مردم کاری کنند اما کاری نکردند، باید جواب تک تک این بی مهری ها به مردم را بدهند.

بهمئي گفت: مسئولان بايد در چنین شرایطی بخصوص در بحث حامل‌های انرژی همچون آب و برق و گاز و حق انشعاب ها فقر مردم را ببینند ؛ مبادا برای اینکه کسی بخواهد يك كنتور آب نصب کند تا آبي بخورد، دست به اقدامی خلاف شرع بزنند، سعی کنید در همه حال نگاهتان به جیب مردم باشد .

وي خاطرنشان كرد: از همه مسئولان می خواهم دغدغه اشتغال جوانان را داشته باشند، از نماینده مردم بهمئي در مجلس شورای اسلامی که خودش سردار و رزمنده دفاع مقدس بود گلایه دارم ؛چرا این همه استخدامی با عناوین مختلف در شرکتهای مختلف بخصوص شرکت های حوزه نفت و گاز شکل می گیرد اما سهم جامعه ایثارگری در این استخدامی ها لحاظ نمی‌شود؟ چرا همچنان باید همه چیز را به دید سیاسی بنگرید؟ چرا باید فارغ تحصيل دانشگاه صنعتی شریف در خانواده ایثارگر بیکار باشد اما یک دیپلمه با تحصیلات نامرتبط در شرکت نفت به کارگیری شود؟

بهمئي افزود:وقتی مردم می‌بینند به جامعه ایثارگری توجهی نمی شود و کم مهری می شود، ناامید می شوند ؛وقتی تکریم ایثارگران صورت نگیرد، این باعث تضعیف روحیه ایثارگری در جامعه می‌شود.

عضو مجلس ايثارگري كشور در پايان گفت: از مسئولان مي خواهم براي رفع مشكلات مردم و دغدغه هاي موجود تلاش و اهتمام داشته باشند و گرنه اگر بی توجهی همچنان تداوم داشته باشد، انتقادات خود را در آينده تندتر و قاطع تر بیان می کنم.

انتهاي پيام/

دیدگاه‌ها

چ فایده اوضاع بدتر هم خواهد شد

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها