صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

3. شهريور 1397 - 22:20
کد مطلب: 72531
مديران كل ورزش و جوانان و راه و شهرسازي را به بهمئي بكشان و در دروازه فرمانداري را بر روي آنها ببند، تا تكليف چمن هاي مصنوعي را حل نكنند رهايشان نكن ؛جنابعالي فرمانداري و اين قدرت را داري.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛ نماينده مردم بهمئي در مجلس شوراي اسلامي عصر امروز در نشست کمیته برنامه ریزی بهمئي با اشاره به تلاش و چانه زني شبانه روزي براي جذب اعتبار بيشتر از محل مناطق نفت خيز شهرستان بهمئي، گفت:تاكنون به اندازه يكسال كل اعتبار بهمئي براي اين شهرستان اعتبار گرفتم.

عدل هاشمي پور در ادامه با بيان اينكه اهل دعوا و جدل نيستم، خطاب به مسئولان بهمئي گفت: با شرايط كنوني پرژه جديدي تعريف نكنيد، مي بنيم ما هزار پروژه در استان با هم شروع مي كنيم و اتمام آنها گاهي تا ده سال طول مي كشد كه اين كار اشتباهي است.

وي تصريح كرد: مشاهده مي شود كه بيشتر پروژه ها كيفيت لازم را ندارند ؛نه ناظر، نه كارفرما و نه مشاور پروژه ها هيچكدام كار خود را به درستي انجام نمي دهند ؛پول بيت المال هزينه مي شود، بايد درست مصرف شود و كيفيت رعايت شود تا مردم به مسئولان فحش ندهند.

نماينده مردم بهمئي در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با انتقاد از عدم پايبندي مسئولان به زمان بندي پروژه ها، خاطرنشان كرد:نديدم يك پروژه طبق زمان بندي تمام شود كه اين مختص بهمئي و استان ما نيست در كل كشور اين مشكل وجود دارد.

هاشمي پور افزود: ما هنوز بعد از 40 سال ياد نگرفتيم، هر پروژه اي در دنيا زمان بندي و روزشمار دارد ؛بايد اين مسئله را جدي بگيريم و كنترل كنيم و زمان پايان هر پروژه را به مردم اعلام كنيم تا مردم به مسئولان اميدوار باشند .

وي در ادامه گفت: گاهي مشاهده مي شود كه مسئولان از تامين اعتبار يك پروژه به پروژه ديگر مي دهند، هر پروژه رديف و تعريف دارد، نكنيد اين كارها را .

نماينده كهگيلويه بزرگ در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد:حقيقتا قبول كنيم كه مباحث فرهنگي مورد بي مهري قرار گرفته است،چرا؟

هاشمي پور گفت:حسينيه اي در بهمئي هست كه زماني كه در قرارگاه خاتم بودم شروع كردم اما تاكنون به همان حال رها شده است؛ چند روز پيش 100 ميليون تومان از جايي براي آن اعتبار گرفتم تا پروژه دوباره شروع شود كه مي گويند بايد 40 ميليون تومان آن بابت پول زمين داده شود ؛البته در تلاشم تا اعتباري كافي براي تكميل اين حسينيه جذب كنم.

وي با تاكيد بر اين كه مسئولان بايد به تكميل پروژه مصلاي شهرستان بهمئي اهميت دهند، افزود:بحث فرهنگ و اقتصاد مورد تاكيد مقام معظم رهبري است كه ما هم بايد اهميت دهيم.

هاشمي پور تصريح كرد: انتظار بنده از مسئولان شهرستان بهمئي اين است كه فرماندار كم حرف، كم توقع و متديني داريد او را حمايت كنيد ؛ديگر چپ و راست نكنيد، همه ما در يك كشتي نشسته ايم، به خدا اگر اين كشتي سوراخ شد همه را آب مي برد، الان بيش از همه مواقع نياز به اتحاد است.

وي خطاب به مسئولان بهمئي افزود: همين الان 33 ميليارد تومان اعتبار استاني  و نزديك به 30 ميليارد هم از حوزه نفت اعتبار داريد كه در مجموع نزديك به 63 ميليارد تومان اعتبار هست.

هاشمي پور خاطرنشان كرد: كل هزنيه تخصيص يافته سال گذشته شهرستان لنده نزديك به 6 ميليارد است كه عقب ماندگي اعتبار آنها با 14 ميليارد كمك خيرين جبران شده است.

وي ادامه داد:كارخانه لوله سازي شهرستان بهمئي محوطه سازي شده است و به زودي كلنگ زني مي شود ؛در جمهوري اسلامي كارخانه اي با توليد لوله بدون درز نداشتيم و اين اولين كارخانه در اين زمينه است كه با بهره برداري از آن نزديك به 300 نفر از جوانان بيكار بهمئي در آن مشغول به كار مي شوند.

نماينده مردم بهمئي در مجلس شوراي اسلامي در ادامه سخنان خود از كم توجهي مديران كل ورزش و جوانان و راه و شهرسازي نسبت به جذب اعتبارات حوزه نفتي شهرستان بهمئي گلايه شديد داشت.

هاشمي پور گفت: گلايه بنده از مديركل راه و شهرسازي و آقاي علوي مديركل ورزش و جوانان به اين دليل است كه نزديك به 2 سال از موافقت نامه ما با وزارت نفت براي پروژه هاي ورزشي با اعتبارات نفتي بهمئي مي گذرد اما هنوز اعتبارات جذب نشده است.

وي خطاب به اين مديران كل گفت:چرا اين همه فرسايشي كار مي كنيد كه هنوز از 4 چمن مصنوعي مصوب شهرستان بهمئي هنوز يك مورد هم احداث نشد؟

هاشمي پور با اشاره به پيگيري نماينده هاي ديگر استان ها كشور براي جذب اين اعتبارات در صورت برگشت، گفت: يكي از نماينده هاي شمال كشور به بنده اصرار مي كرد كه نمي شود از اين اعبتارات چمن مصنوعي كه هنوز شما هزنيه نكرديد يك ميليارد به ما بدهيد؟

وي خطاب به فرماندار بهمئي گفت: اين دو مديركل را به بهمئي بكشان و در دروازه فرمانداري را بر روي آنها ببند، تا تكليف چمن هاي مصنوعي را حل نكنند رهايشان نكن ؛جنابعالي فرمانداري و اين قدرت مطالبه گري را داري.

وي در ادامه با گلايه شديد از اداره كل راه و شهرسازي، افزود: پيمانكارهاي راه و شهرسازي كه در اين شهرستان كار مي كنند حتي يك بيل دستي هم ندارند، چه اشكالي دارد پيمانكاران بهمئي را كه حتي رتبه 3تا 5 هم داشته باشند به جاي اين پيمانكاران غيربومي بكار گيرند.

نماينده مردم بهمئي در مجلس شوراي اسلامي در پايان گفت: شهرستان بهمئي با توجه به اعتبارات خوبي كه به بركت مناطق نفت خيز دارد بايد اولين شهرستاني باشد كه جشن ساماندهي تمامي گلزار شهدا خود را بگيرد.

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها