صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

مديركل جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در سفر به بهمئي:
پيشرفت 90 درصدي سد خاكي ايلي آباد ممبي/پيگيري مشكلات مجتمع گلخانه اي قلات بهمئي
23. مرداد 1397 - 16:21
کد مطلب: 72508
مديركل جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در بازديد از مجتمع گلخانه ای قلات و سد خاکی ایلی آباد از نزديك در جريان مشكلات اين دو پروژه بزرگ جهاد كشاورزي شهرستان بهمئی قرار گرفت.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛مديركل جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در بازديد از مجتمع گلخانه ای قلات و سد خاکی ایلی آباد از نزديك در جريان مشكلات اين دو پروژه بزرگ جهاد كشاورزي شهرستان بهمئی قرار گرفت.

تاج الدینی ابتدا در بازديد از مجتمع گلخانه ای قلات بهمئي پاي دردل جوانان كارآفريني كه در حوزه گلخانه اي شهرستان فعال هستند نشست.

وي در اين بازديد قول داد كه مشكل نوسانات برق و تامین آب مجتمع گلخانه اي قلات را بررسي و با همكاري مسئولان شهرستاني و استاني حل كند.

تاج الديني در این سفر كه مهندس مدیرآب و خاک و مدیرشهرک های کشاورزی استان نيز حضور داشتند تقاضا كرد كه براي تامين آب مجتمع گلخانه هاي بهمئي يك چاه جديد آب حفر و در كمترين زمان ممكن به بهره برداري برسد تا مشكل تامين آب كل مجتمع براي سالهاي آينده برطرف شود.

مديركل جهاد كشاورزي كهگيلويه و بويراحمد در ادامه سفر خود به ممبي رفت و از نزديك پيشرفت فيزكي سد خاكي ايلي آباد را مشاهده كرد.

تاج الديني در اين سركشي با تقدیر از زحمات مجموعه جهاد کشاورزی، پیمانکار و عوامل نظارتی بر اين پروژه مهم كشاورزي شهرستان، گفت: پروژه احداث سد خاكي ايلي آباد بهمئي  تاكنون پیشرفت فيزيكري 90 درصدی دارد.

وي خاطرنشان كرد: سد خاکی ایلی آباد از پروژه هاي اولويت دار اداره كل جهاد كشاورزي استان مي باشد.

 

تاج الديني در ادامه گفت: با توجه به اهمیت پروژه و آبگیری تا بهمن ماه سال جاری، بايد اکیپ های اجرایی مستقر در پروژه بیشتر شوند.

وي افزود: فازدوم از جمله ایستگاه پمپاژ استخرهای ذخیره و خطوط انتقال آب در دست مطالعه و طراحی است كه در آینده نزديك با تشکیل تعاونی های آبران و تولیدی به مرحله اجرایی مي رسد.

،مدیر کل سازمان جهادکشاورزی با اشاره به کاهش نزولات جوی در سالهاي اخير، گفت: با توجه به وجود دشت حاصل خیز ممبی و نبود آب‌های سطحی و جاری، احداث سد ایلی آباد ضروری و در دستور کار ما بود.

تاج الدینی افزود: سد ایلی آباد دارای ارتفاعی حدود ۲۱ متر و حجم آب گیری آن حدود 3 و دویست هزار متر مکعب است که با بهره برداری از این طرح ۴۵۰ هکتار از اراضی این منطقه زیر کشت محصولات کشاورزی می‌رود.

وی ادامه داد: اعتبارت هزینه شده در این طرح هفت میلیارد و پانصد میلیون تومان است و برای اجرای کامل این طرح به سه میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.

تاج الدینی اضافه کرد: این طرح تا دهه فجر امسال آبگیری می‌شود و برای احداث پمپاژ و مراحل آبیاری اراضی، اقدامات لازم انجام می‌شود.

مديركل جهاد كشاورزي كهگيلويه و بويراحمد در پایان بازدید خود نشستي در محل کارگاه سدایلی آباد با حضور مدیرجهاد كشاورزي بهمي، مدیران مراکز خدمات شهرستان، ناظرین فنی پروژه، مشاور و پیمانکار پروژه برگزار كرد كه در اين نشست گزارش فنی پروژه  به مديركل ارائه شد.

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها