صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

19. مرداد 1397 - 7:50
کد مطلب: 72500
خیلی از سیاسیون زمان ما دقیقا جناب سامری زمان حضرت موسی هستند که با اعمال و رفتار خود مردم را از دین خدا بدر می کنند.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا بر لزوم حفظ آبروی فقرا در مواقع کمک به آنها تاکید کرد.

حجت الاسلام افروغی در ادامه سخنان خود گفت: مهریه زیاد نمی تواند مایه دوام و استحکام پیوند زناشویی باشد، اصالت خانوادگی از فاکتورهای استحکام پیوند ازدواج است.

وی تصریح کرد:حرمت زن خاص است، زن ریحانه است ؛باید در خانه بماند و ناز او را کشید، ارتباطات بیرون از خانواده و اجتماع باید مرد کارهای خانه را انجام دهد.

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به رسومات اشتباه در جامعه گفت:چند روزی است که مشخص شد مردم در بهمئی اجازه نمی دهند پسران قبل از ازدواج دختران را ببیند و گفت و گویی داشته باشند ؛البته این گفت و گو که با گفت و گوی مخفیانه فرق دارد باید وجود داشته باشد.

حجت الاسلام افروغی وکلا را عامل دیگری از عوامل افزایش طلاق در بهمئی عنوان کرد و گفت:این افراد برای اینکه به پول خود برسند،زنان را تشویق به اجرای مهریه می کنند.

امام جمعه شهر لیکک با تقدیر از فعالیت هیئت های مذهبی در ایام تابستان،.گفت: مسئولان باید هیئت های مذهبی را در این راستا کمک کنند.

وی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به گوساله پرستی قوم حضرت موسی(ع) در غیاب ایشان، گفت:گوساله سامری از زیور آلات خود قوم آنحضرت ساخته شد ؛ما در حال حاضر هم گوساله سامری داریم.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:خیلی از سیاسیون زمان ما دقیقا جناب سامری زمان حضرت موسی هستند که با اعمال و رفتار خود مردم را از دین خدا بدر می کنند.

وی با اشاره به کمبود سهمیه شهرستان بهمئی برای جذب در مراکز تربیت معلم، گفت:در اداره کل عدم توازن جنسیتی سنجیده نشد اما با وجود نیاز ضروری تعداد زیادی معلم خانم این مشکل وجود دارد که در سال های بعد این اعتراض ها تاثیر گذار است.

امام جمعه شهر لیکک در فراز پایانی خطبه های امروز با اشاره به دخالت برخی از مسئولان خارج از شهرستان در تعیین مدیران شهرستانی، گفت: اولا این افراد عددی نیستند که بخواهند دخالت کنند، اگر مسئولان ما بدون تقسیم بندی جناحی و قومیتی انتخاب شایسته داشته باشند، به طور قطع نام نیک آنها در بین جامعه ماندگار می شود.

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها