صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

12. مرداد 1397 - 20:26
کد مطلب: 72479
در چنین شرایط بازگشت به فرمایشات رهبری،راهکاری مناسب و موثر است.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.
امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تأسی از آیات و روایات به تبیین لزوم داشتن بصیرت در شرایط حساس جامعه پرداخت.
وی در ادامه گفت: با توجه به فضای رسانه ای و مشکلات معیشتی مردم، در وقت کوتاهی به بعضی از وظایف مردم و مسئولان می پردازم.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:در مورد دشمن،ما یکسری دشمن بسیار از لحاظ مکانی داریم،یکسری دشمن درجه یک داریم مانند رژیم صهیونیستی و آمریکا و یکسری دشمن دور داریم مثل آل سعود.
وی افزود:قطعا آمریکایی ها بر خلاف کرامت و مسیر انسانی حرکت می کنند و می خواهند انسان ها دست آموز یکسری قدرت طلب باشند.
امام جمعه شهر لیکک خاطر نشان کرد:در یکی از پازل های دشمن ایجاد دوقطبی بین اقتصاد و امنیت ملی است، دنبال این هستند که عده ای از مردم حاضر باشند مشکلات اقتصادی به قیمت از بین رفتن امنیت ملی حل شود.
وی افزود:در این شرایط پای غرب زده ها و دیگر معاندان نظام به کشور باز می شود.
امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:قضیه آب خرمشهر و مشکلات معیشتی مردم از این دست اتفاقات است که دشمن برای آن برنامه ریزی می کند.
حجت الاسلام افروغی گفت:آمریکا برای مقابله با ایران به دنبال ایجاد ناتوی غربی- عربی در منطقه است.

وی تصریح کرد:ما باید امید داشته باشیم،همانگونه که امام راحل(ره) فرمود، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:اگر قرار است مشکلی به وجود آید، مشکل از ناحیه افرادی نادان، پول پرست و بی سواد است.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد،:در چنین شرایط بازگشت به فرمایشات رهبری،راهکاری مناسب و موثر است.
وی افزود:هیچ وقت بی تدبیری هایی که باعث ما امیدی مردم شود مانند سال های اخیر وجود نداشت.شعارهای تو خالی در زمان انتخابات که هیچ مطالعاتی پشت آنها نبود،عدم شفافیت و غیر واقعی بودن خیلی از گفته ها، اعتماد به کدخدا، اصرار بر اجرای برجام، حرف درمانی و نبود عمل گرایی از مشکلاتی است که مردم را نام امید کرد.
امام جمعه شهر لیکک حساس ترین و مهمترین عامل بروز مشکلات اخیر را پرداختن به کشاورزی و غفلت از مشکلات کلی کشور عنوان کرد و مصداق هایی از این اشتباهات را بیان کرد.
وی تصریح کرد:حمله به شاهرگ های نظام و دفاع از منافقین و حمله به منتقدین در سال های اخیر به اوج خود رسید.
حجت الاسلام افروغی گفت:دولتمردان باید در این فشار افکار عمومی کمی به خود بیایند.

وی با بیان اینکه مشکل تنها به دولت بر نمی گردد،افزود:در نهاد هایی که انقلابی و ولایی هستند در یک دوره به مدیرانی واگذار شد که اعتقادی به انقلاب و ولایت نداشتند، تیم پیر اقتصادی دولت ناتوان است، مجلس باید قیام کند ؛سیستم بانکی ما باید به کلی بازنگری شود.
امام جمعه شهر لیکک گفت:مسئولان از جمله رئیس جمهور و نمایندگان مجلس چکیده افکار مردم هستند، یکی از عامل های اصلی مشکلات کنونی ما این است که در کشور ما دموکراسی به معنای واقعی عمل می شود و این تاوان دموکراسی است که ما می دهیم و بخش دیگر از آن به نوع انتخاب ما بر می گردد.
حجت الاسلام افروغی در پایان گفت:در سطح وزارت خانه برای حل مشکل اراضی شهرستان بهمئی نظر مساعدی دارند، انشاء الله در هفته های آینده خبر های خوبی در این زمینه می شنویم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها