صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

29. تير 1397 - 15:26
کد مطلب: 72470

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام قاسم مؤمن شاد اقامه شد.

امام جمعه موقت شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تأسی از آیات و روایات، گفت: بهشت مخصوص كساني است كه از مقام خدا پروا داشته و از وعده هاي عذاب بترسند.

وی خاطر نشان کرد:اگر انسان به مقام خدا ترسی برسد و تقوای الهی پیشه کند نسبت به خانواده و جامعه احساس مسئولیت می کند.

حجت الاسلام مؤمن شاد تصریح کرد:امروز که فضاهای مجازی از مطالب و مباحث ضد اخلاقی پر شده است، وظایف خانواده ها سنگین شده است.

وی افزود:بايد با امر به معروف و نهي از منكر و عدم سكوت در برابر بي بندباري و بي حجابي به وظيفه خود عمل كنيم.

امام جمعه موقت شهر لیکک در ادامه گفت:در حديثي از پيامبر(ص) آمده است كه همه مردم در همه سطوح و اقشار نسبت به زيردستان خود بازخواست مي شوند.

حجت الاسلام مؤمن شاد با اشاره به سخنان مراجع و علما، افزود: امامزادگان مبلغان خاموش جامعه هستند يعني با اينكه به ظاهر خاموش هستند اما به صورت شب و روز مردم را به سوي خدا و پاكي دعوت مي كنند.

وي افزود:مقام معظم رهبري فرمودند كه بقاع متبركه بايد به قطب فرهنگي تبديل شوند.

وی با تبریک میلاد امام رضا(ع)، تصریح کرد:امام هشتم در جمع مردم نيشابور حديثي را بيان فرمود كه به حديث سلسله الذهب مشهور است كه در آن شرط ورود به دژ و حصار محكم الهي را پذيرش ولايت اهل بيت(عليهم السلام) دانستند.

امام جمعه موقت شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز لایحه کاپیتولاسیون در زمان پهلوی را ننگین دانست و گفت: طبق این لایحه قوانین قضایی ما هم نمی توانست، با جرائم آمریکایی ها در کشور ما برخورد کند.

حجت الاسلام مؤمن شاد افزود:اما به برکت مجاهدت های امام خمینی(ره) و پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران، این لایحه به کلی حذف شد.

وی در ادامه با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع دولتمردان، گفت:امروز فعالیت های اقتصادی ما نابسامان است و شرط خروج از این شرایط مدیریت جهادی، با انگیزه قوی و عزمی راسخ است.

حجت الاسلام مؤمن شاد تصریح کرد:مقام معظم رهبري فرموندند كه مخالف مذاكره با آمريكا نيستيم اما نكته مهم اين است كه نبايد مشكلات را معطل برجام كنيم.

وی گفت:یکی از علل نابسامانی بازار حتی در شهرستان ما، عدم نظارت مسئولان است ؛بازار نیاز به نظارت قوی دارد.

امام جمعه موقت شهر لیکک ادامه داد:دولت باید خودش را نشان دهد تا مردم لمس کنند و احساس نکنند دولت خسته است.

امام جمعه موقت شهر لیکک در پایان گفت: امروز ما مدیر انقلابی و جهادی می خواهیم؛مسئولان باید از مردم فاصله نگیرند و با دیدارهای مردمی، مردم را در جریان کارها قرار دهند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها