صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

31. فروردين 1397 - 14:59
کد مطلب: 72279
امام جمعه شهر لیکک با اشاره به اینکه سپاه پاسداران ناجی کشور در داخل و خارج از مرزهاست، گفت: متاسفانه این نهاد توسط عده ای نادان مورد تهمت قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز با تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: این ایام را به صورت ویژه به سبز پوشان حریم ولایت و جانبازان جنگ تحمیلی تبریک می گویم.

افروغی خاطرنشان کرد:در صحیفه امام خمینی(ره)، رهبر کبیر انقلاب اشاره می فرماید که ای کاش من هم یک پاسدار بودم.

وی افزود: شباهت های زیادی بین مجاهدت های پاسداران جمهوری اسلامی با رزمندگان اسلام در قیام امام حسین علیه السلام وجود دارد.

افروغی تصریح کرد:در زمان 8سال دفاع مقدس خداوند متعال نصرت داد تا ملت بسیجی ایران و سپاه پاسداران انقلاب را یاری کنند.

امام جمعه شهر لیکک در ادامه گفت:تنوع،دگرگونی و اختلاف سن شباهت هایی است که بین رزمندگان دفاع مقدس و یاران امام حسین(ع) بود.

وی افزود:ولایت پذیری دیگر شاخصه مشترک یاران امام حسین(ع) و رزمندگان دفاع مقدس بود.

افروغی تصریح کرد:ماندن در مسیر ولایت در شرایط کنونی به مراتب سخت تر از گذشته است.

وی عظمت سپاه پاسداران برای کشور را به اهمیت خون در بدن تشبیه کرد.

امام جمعه شهر لیکک گفت:وظیفه مهم خون دفاع از همه سلول های بدن است ؛سپاه پاسداران هم در کلیه جنگ ها و فتنه ها ناجی کشور است.

وی افزود:سپاه پاسداران با محافظت های درون نظام، انقلاب را از خسارات مختلف نجات می دهد.

افروغی خاطر نشان کرد:ارتش چندین کشور باید هماهنگ شده تا بتوانند یک عملیات نظامی انجام دهند اما سپاه پاسداران به تنهایی در خارج از مرزها جنگ های نیابتی ما را مدیریت می کند.

وی گفت:عظمت سپاه پاسداران در خارج از مرزها و در چشم دشمنان بیشتر مشخص است.

امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:سپاه مظلوم است، عده ای نادان به سپاه تهمت می زنند که بودجه در اختیار دارد اما حقوق این نهاد ناچیز است.

افروغی تصریح کرد:وزارت اطلاعات هم چشم بینا و بصیر انقلاب است ؛سربازان گمنام امام زمان عج هم در اوج گمنامی خدمات زیادی برای ارتقای امنیت ملی به  انقلاب ارائه می کند.

وی در ادامه با گرامیداشت سالروز حادثه طوفان طبس، گفت: اگر ملتی خالصانه برای خدا کار کند و توان مقابله با دشمن را نداشته باشد، امدادهای غیبی به فریاد ان ملت می رسد.

امام جمعه شهر لیکک گفت:یک فضای شاهنامه خوانی در سطح استان ایجاد شد ؛بنده فلسفه این کار را نمیدانم، هر چند شاهنامه خوانی خوب است اما چرا به دیگر شاعران هم پرداخته نمی شود؟

وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت دلار در هفته های اخیر گفت:با توجه به اینکه کلیه معاملات خارجی ما با دلار صورت نمی گیرد، مشخص است که مشکل از داخل کشور است.

امام جمعه شهر لیکک در پایان گفت:از فضای شهری در اعیاد شعبانیه راضی نیستم ؛مسئولان ادارت نسبت به شاد کردن فضای شهرستان اقدام کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین