صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

30. فروردين 1397 - 11:13
کد مطلب: 72277
معاون اداره كل مخابرات كهگيلويه و بويراحمد در نشست شوراي اداري بهمئي به تلاش براي توسعه شبكه تلفن ثابت در مناطق پرجمعيت شهرستان بهمئي اشاره كرد.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛معاون اداره كل مخابرات كهگيلويه و بويراحمد ظهر امروز در نشست شوراي اداري بهمئي به تلاش براي توسعه شبكه تلفن ثابت در مناطق پرجمعيت شهرستان بهمئي اشاره كرد.

سعادت صالحی پور تصريح كرد: زیربنای توسعه در دنیای امروز مخابرات است و مردم وابستگی به خاصي به مخابرات و ارتباطات درست کردند.

وي افزود: مخابرات ایران و به تبع آن مخابرات استان ها تلاش می کند که نیازهای ارتباطی مردم را به خوبي تامین کند.

صالحي پور خاطرنشان كرد: در شهرستان بهمئی 11 سایت تلفن همراه و 12 سایت GSM روستایی وجود دارد که به نسبت جمعیت کاملا مطلوب است اما کوهستانی بودن منطقه منجر به ایجاد نقاط کور ارتباطی می شود.

معاون مخابرات كهگيلويه و بويراحمد تصريح كرد: از تعداد سایتهای مخابراتي که در شهرستان بهمئي داریم 4 سایت مجهز به اينرنت نسل سوم و چهارم است.

صالحي پور افزود: به غير از شهر ليكك كه مركز شهرستان است، دو روستای ديگر شهرستان هم اینترنت ADSL دارند.

وي گفت:تعداد 3950خط تلفن ثابت داريم كه يا بدهی دارند و یا درآمد بسیار پاییین براي مخابرات دارند و تعداد قابل توجهی هم خط تلفن ثابت داریم که مشتری ندارند.

صالحي پور در ادامه افزود:گاهی فیبر نوری به علت حفاري هاي عمراني و يا دلايل ديگر قطع می شود و گاهي هم ناپایداری شبکه برق و خالی شدن ظرفیت باطری هاي مخابرات منجر به قطعي ارتباطات مخابراتي مي شود.

وي عامل دیگر قطعي ارتباطات مخابراتي را سرقت كابلهاي شبكه عنوان كرد و اين عامل در شهرستان بهمئي را حداقل و موردي دانست.

معاون شركت مخابرات استان كهگيلويه و بويراحمد خاطرنشان كرد: مسکن مهر و روستای گچ بلند دو منطقه اولويت دار ما در شهرستان بهمئي براي توسعه شبكه تلفن ثابت است که طرح مسکن مهر را 6 ماه اول سال اجرا می کنیم.

صالحي پور با بيان اينكه در حال افزایش و توسعه پهنای باند اینترنت در شهرستان هستیم، گفت:در بین اپراتورهای موجود در کشور، اینترنت مخابرات با توجه به سنجش شاخص های کیفی از جایگاه مطلوب تری برخوردار است.

وي در پايان گفت: در زمینه توسعه فیبر نوری در شهر هر کیلومتر 150ميليون تومان و در روستاها و جاده ها 45تا 50 میلیون تومان هزینه دارد که فعلا براي توسعه در این حوزه برنامه ای نداریم.

انتهاي پيام/

 

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین