صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

28. فروردين 1397 - 10:51
کد مطلب: 72273
جشنواره منطقه ای شعر گویشی وار به میزبان استان کهگیلویه وبویراحمد و شهرستان بهمئی در منطقه گردگشری تنگ ماغر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان بهمئی صبح امروز در گفت و گو با آوای ماغر از برگزاری جشنواره منطقه ای شعر گویشی(لری) وار به میزبانی استان کهگیلویه و بویراحمد و میزبانی شهرستان بهمئی خبر داد.

علیداد خوبی زاده گفت: این جشنواره فرهنگی- هنری به عنوان اولین جشنواره شعر گویشی (لری) وار برای ایجاد فضای وحدت، نشاط و امید، تبادل فرهنگی و ترویج نشر ارزشهاب دفاع مقدس در مناطق لرنشین برگزارمی شود.

 وی افزود: هنرمندانی از  استانهای چهارمحال بختیاری ، فارس، خوزستان، بوشهر، لرستان و کهگیلویه وبویراحمددر سه بخش  دفاع مقدس، سنت ها وآئین های بومی -محلی و آزاد در این جشنواره منطقه ای با هم رقابت می کنند.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار برای شرکت در جشنواره  شعر گویشی  وار  استان کهگیلویه و بویراحمد تا ١٥فروردین بود، گفت:دراین جشنواره محدودیت سنی وجود نداشت و هر نفر می توانست سه اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید که به ٩نفر از برگزیدگان تندیس جشنواره اهدا و تجلیل صورت می گیرد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان بهمئی در پایان گفت: این جشنواره ساعت 10 صبح30فروردین ماه با حضور مسئولان و شاعران در اردوگاه تفریحی تنگ ماغر برگزار می شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین