صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

به همت نيروهاي خدوم اداره برق و حمايت مردم صورت گرفت؛
برقراري مجدد برق منطقه پشت كوه بهمئي بعد از آتش زدن تيرهاي برق+جزئيات
15. فروردين 1397 - 22:12
کد مطلب: 72265
برق مناطق ممبي و سرآسياب يوسفي بعد از قطعي به علت آتش زدن چند تير برق توسط افراد ناشناس، دوباره وارد مدار شد.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛ شب گذشته برق مناطق ممبي و سرآسياب يوسفي از توابع شهرستان بهمئي به دليل آتش زدن تعدادي از تيرهاي برق فشار قوي در مسير كوهستاني تنگه ماغر،به مدت يك روز به طور كامل قطع شد.

اين آتش سوزي توسط افراد ناشناس و با نيت نامعلوم رخ داد در صورتي كه همين اتفاق روزهاي اوليه سال نو هم در تنگ ماغر رخ اما تاكنون عاملان اين اقدام ناپسند شناسايي نشدند.

با تلاش نيروهاي خدوم اداره برق شهرستان بهمئي و مشاركت مردم، تيرهاي چوبي جديد در منطقه مورد حادثه منتقل شد و برق اين بخش از شهرستان دوباره وارد مدار شد.

معرفي و مجازات عامل يا عاملان اين حادثه و حوادث مشابه كه منجر به ايجاد نا امني در شهرستان بهمئي مي شود، خواست عمومي مردم است كه انتظار داريم مسئولان قضايي و شوراي تامين شهرستان با تدابير لازم در اين راستا اقدام كنند.

انتهاي پيام/

دیدگاه‌ها

چرا بايد همچنان از تيرهاي چوبي آن هم در منطقه جنگلي استفاده گردد.. حتي اگر كسي آتيش نزند ممكن است بر اثر نوسانات برق خود پايه چوبي اتيش بگيرد و به جنگل سرايت كند... چرا استانداردها را رعايت نميكنيم...... شهرهاي مختلف تو ارتفاع بالاي هزارمتر تير برق فشار قوي آهني نصب ميكنند آن وقت ما همچنان از تيرهاي فرسوده چوبي دهه 50 استفاده ميكنيم... پيشگيري قبل از درمان
درود برزحمتکشان اداره برق.. خب پایه چوبی گذاشتند دوباره اتیشش میزنند از پایه بتونی استفاده شود بهتر است
بسمه تعالی بحث جدا شدن شهرستان بهمئی از استان کهگیلویه و بویراحمد مدت ها است که مطرح است که موافقین و مخالفین خاص خود را دارد که متاسفانه هر دو گروه منافع خاص خود را در نظر می گیرند! و مصلحت شهرستان را در نظر نمی گیرند یکی از فاکتورهای مهم که مجموعه شهرستان های یک استان را تشکیل می دهد آداب و رسوم و … و در کل فرهنگ مردم آن شهرستان ها می باشد که اگر بهمئی جزء استان کهگیلویه و بویراحمد باشد از سنخیت مناسبتری برخوردار است مردم بهمئی نمی توانند خود را جدا از مردم طیبی و دشمن زیاری کنند بنابراین باید هماهنگ با دیشموک و چاروسا و لنده و دشمن زیاری تصمیم بگیرنند و حتی دنبال الحاق علاء و صیدون وتشان و بیدبلند وجایزان به شهرستان بهمئی باشند و در نهایت اگر احساس می کنند مرکز استان به خواست آنها توجه نمی کنند هماهنگ با شهرستان های همجوار خواهان تشکیل استان جدیدی باشند که منطقی تر به نظر می رسد بنابراین موافقین جدایی و کسانی که خارج از شهرستان به این بحث دامن می زنند بدانند که هرگز در اکثریت نیستند چون مردم فهیم بهمئی علاوه برآنکه از نظر فرهنگ که اشاره شد خود را جدا از ایل بزرگ بویراحمد هم نمی دانند مشکلات عدیده استان خوزستان را آگاهند و می دانند هر چند این استان روی گنج خوابیده است ولی یکی از محروم ترین استان هاست ! بنابراین مشکل را باید جای دیگر دانست و کلید حل مشکل را پیدا کرد یکی از مشکلات عدم انسجام و وحدت مردم و تصمیم گیران است باید متحد و متفق همانطور که بخش را به شهرستان تبدیل نمودید خواست های بحق خود را با مسئولین استانی مطرح و مطالبه گری کنید تا محقق شوند انشاءاله.
سلام نه خوزستان نه کهگیلویه و بویراحمد بلکه تشکیل استان جدیدی به مرکزیت شهرستان بهمئی بزرگ(لیکک و دیشموک و علاء و صیدون و بیدبلند و جایزان و تشان و میداوود و سلطان آباد) و بنام کهگیلویه و بویراحمد غربی و شهرستان های ایذه و باغملک و رامهرمز و بهبهان و لنده و کهکیلویه و گچساران و هندیجان و امیدیه و بندر لنگه . انشاءاله دست یافتنی است آرمان نیست همانطور که ایل بزرگ بویراحمد یاسوج را مرکز قرار داد ایل بزرگ بهمئی هم می تواند استان جدیدی تشکیل دهد فقط همت و شجاعت و خواستن می خواهد و گرنه ما نمی خواهیم دوباره ضمیمه و برچسب استان دیگری شویم

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها