صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

10. فروردين 1397 - 11:43
کد مطلب: 72259
نماينده كهگيلويه بزرگ در مجلس شوراي اسلامي بمناسبت درگذشت كي عطا طاهري، نويسنده و مورخ مشهور كهگيلويه و بويراحمد پيام تسليتي صادر كرد.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛ عدل هاشمي پور، نماينده كهگيلويه بزرگ در مجلس شوراي اسلامي بمناسبت درگذشت كي عطا طاهري، نويسنده و پژوهشگر مشهور كهگيلويه و بويراحمد پيام تسليتي صادر كرد كه متن آن به شرح ذيل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«انا لله و انا الیه راجعون»

از شمار دو چشم یک تن کم

وز شمار خرد هزاران بیش

پایگاه ادب و اندیشه و درخت تنومند قلم و دانش، کوچ ابدی نمود .

کی عطا طاهری « رحمه اله علیه» قریب به یک قرن در توسعه دانش و آگاهی ، خواندن و نوشتن، تحقیق و پژوهش، عمر گرانبهای خویش را صرف فرزندان کهگیلویه و بویراحمد و مشتاقان علم و ادب نمود .

آن به معبود پیوسته، مومن بود و مهربان ، صبور بود و متواضع .

اهل قلم بود و به نویسندگان و جویندگان دانش، عشق می ورزید.

کی عطا ؛ قصیده بلندی بود که در 90 سال سروده شد و از نخستین آموزگاران این دیار سرافراز بود که گنجینه و اثرات ماندگار « کوچ کوچ ، ممیرو ، ... » و انبوه دانش آموختگانش ، در زمره تاریخ و فرهنگ استانمان هستند .

اینجانب، خود را از فرزندان کی عطا میدانم و در فراقش به سوگ نشسته و هرگز بزرگ منشی، اصالت و دانایی وی را از یاد نخواهم برد .

بزرگمرد فرهنگ و ادب و هنر آسمانی شد تا جاودان بماند.

عروجش را به بیت مکرم ، فرزندان گرامی ، مردم شریف و قدردان استان  کهگیلویه و بویراحمد و دوستداران فرهنگ و هنر تسلیت عرض می نمایم .

برای روح بزرگش رحمت و مغفرت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از خداوند سبحان مسئلت دارم .

عدل هاشمی پور،نماینده مردم شریف شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی

گفتني است کی عطا طاهری بویراحمدی، نویسنده و پژوهشگر فولکلور استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 1307 در بويراحمد سفلي به دنيا آمد كه با تاليف چندين كتاب و مقاله خدمات بزرگي به حوزه نشر و آثار مكتوب استان كهگيلويه و بويراحمد و كشور داشت، سرانجام در فروردين امسال در سن 90 سالگي درگذشت.

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین