صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

10. فروردين 1397 - 11:22
کد مطلب: 72258
در آینده نزدیک اقتصاد دیجیتال در شكوفايي خلاقیت های جوانان تعیین کننده خواهد بود، نباید فرزندان این منطقه به ناتوری و نگهبانی در پروژهای نفت و گاز و پتروشیمی و کارهای عمرانی افتخار کنند!

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر؛ چهارمین یادواره سیزده شهید تاماولی در کلات بندان چاروسا با حضور دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مردم شهيد پرور اين منطقه برگزار شد.

سید فرزاد نجات نیا ابتدا بر لزوم برگزاری یادواره ها و ترويج سبک زندگی شهداي دوران دفاع مقدس همچون ایثار، از خودگذشتگی و یادآوری روحیات شهداء با حضور همرزمان و بستگان شهید در جامعه تاكيد كرد.

نجات نيا با بيان اینکه ذهن جوان امروز صوتی تصویریست، افزود: انتقال مفاهیم در قالب های روز با نمایش عکس، کلیپ و خاطره به نسلهای بعد می باشد تا نسل سوم و چهارم نپندارند که افسانه و اسطوره سازی شده است.

وي با اشاره به رشد و تحول سریع روحی شهدا و پیمودن ره صد ساله توسط آنها، به نمونه از شهداي منطقه اشاره كرد و گفت: شهید حسین رزمنده بیسواد (در شجاعت زبانزد بود)و عالمی همچون عبدالمحمد تقوی، كه نویسنده کتاب ذکرالله (در تقوا شهرت داشت)، در شبهای والفجر هشت به یک نقطه رسیدند و هر دو از شهادت خود خبر دادند.

نجات نيا بخشی از مناجات شهید اکبر آخش( از شهدای پد خندق) با مادر خویش را که سرشار از عرفان بود و در پایان بخش آن مردم را به همدلی و دوری از تفرقه دعوت کرده بود، مبنای بخشی از صحبت با اهالی منطقه و مسئولین قرار داد و رفع مشكلات منطقه را تنها با اتحاد و همدلی امكانپذير دانست.

دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصريح كرد: اگر امام خمینی (ره) دفاع مقدس را از اوجب واجبات می دانست، الان امام امت سیزده سال است كه اقتصاد را به عنوان یک تاکتیک در کوتاه مدت مطرح می کند (نه بعنوان غایت انقلاب اسلامی).

نجات نيا افزود: منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال بنام حمایت از کالای ایرانی است و چه باید کرد تا در سطح شهرستان ها موضوعات در دوری از سستی و تنبلی و اسراف و تبذیر و ترويج استفاده از کالای ایرانی تحلیل و تفسیر مطرح شود.

 

وي افزود: انتقال فرصتها طی این سال ها از نسل اول و دوم به نسلهای سوم و بعد آن انتقال پیدا نکرد و واگذاری کارها در صحبت رهبری انقلاب ناظر به همین بی توجهی ها بوده است ؛ نمونه موفق صدارت و فرمانبری جوانان در عرصه کلان مدیریتها، عملکرد در موقعیت اقدام وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات بوده است.

وي گفت: خواستگاه و مطالبات مردم در کنار نیاز به آب و گاز و برق و ارتباطات شنیداری به اتصال و انتقال دیتا و پهنای باند برای ایجاد رفاه تغییر ذائقه پیدا کرد.

نجات نيا ادامه داد: در آینده نزدیک اقتصاد دیجیتال در شكوفايي خلاقیت های جوانان تعیین کننده خواهد بود، نباید فرزندان این منطقه به ناتوری و نگهبانی در پروژهای نفت و گاز و پتروشیمی و کارهای عمرانی افتخار کنند!

دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اين مراسم در راستای تبیین سیاستهای حاکمیت در ایجاد اشتغال روستایی و اعطای تسهیلات ارزان قیمت، تحلیل یک استارتاپ در فروش محصولات روستایی  را بعنوان یک کار موفق برای ایجاد ذهنیت و برانگیختن خلاقیت های جوانان تبيين كرد.

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین