صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد بهمئی خبر داد:
برگزاری جشن عیدانه در ممبي+زمان و مكان
9. فروردين 1397 - 19:03
کد مطلب: 72256
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد بهمئی از برگزاري جشن بزرگ عيدانه با حضور عشاير و برنامه هاي شاد بومي در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري آواي ماغر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد بهمئی عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار اين پايگاه خبري از برگزاري جشن عیدانه در شهرستان خبر داد.

علیداد خوبی نژاد با تبريك سال نو، گفت:جشن عیدانه هر ساله همزمان با آغاز عید نوروز در شهرهای مختلف کشور برگزار می شود. وي افزود:این جشن  در شهرستان بهمئي به همت اداره فرهنگ و ارشاد برگزار مي شود.

وي تصريح كرد: در اين جشن با شكوه صنایع دستی بومی و هنرهای سنتي و عشایری مردم شهرستان در نمايشگاهي در كنار مراسم، در معرض ديد مردم قرار مي گيرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بهمئي  افزود:برنامه های شاد و متنوع هنری با‌حضور هنرمندان بومی و غیر بومی موسیقی آقایان اسماعیل خرم از بهمئی و تاجمیری و فرهاد بیژن پور از بختیاری، یار یار محلی، تئاتر طنز فریدون مختاری، تقلیدصداي جواد چمنی ، شعر طنز رسول سنایی و برگزاری مسابقات شاد و مهیج خانوادگی و اهدای جوایز  با‌مجری گری صابر کوکبی اصل برگزار مي شود.

خوبی زاده در ادامه گفت: اجرای بازی های محلی ، اسب سواري، اجرای موسیقی اصیل لری و ساز و نقاره، پخت و توزیع غذاهای محلی در حاشیه این جشن، از ديگر برنامه هاي این جشن مي باشد.

/span>

خوبی زاده در پايان گفت: اين جشن با شكوه با حضور مسئولان ،   اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي كهگيلويه و بويراحمد ،10 فروردين ساعت 15جنب سد خاکی  تاگنره پایین ترازقلعه ممبی در مسیر جاده  برگزار مي شود.

انتهاي پيام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین