صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

11. اسفند 1396 - 13:38
کد مطلب: 72207
به جای اینکه به اشتغال و رفاه عمومی توجه شود، عده ای به حواشی می پردازند ؛ در علوم انسانی مسائل ایدئولوژیک دخیل است چرا به این نکات اشاره نمی شود علم تا جایی که کشف از حقیقت نمی کند اسلامی و غیر اسلامی معنا ندارد و استفاده از فرآورده علم هم مهم است که اینجا بحث اسلامی و غیر اسلامی مطرح می شود و قطعا اینجا باید تفکیک صورت گیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

 

حجت الاسلام افروغی ابتدا با اشاره به نزدیکی به فصل بهار و آغاز سیر و سفر خانوده ها، گفت: سیر و سلوک در دنیا منجر به عبرت گرفتن انسان ها از طبیعت و توجه بیشتر به سیر و سلوک معنوی می شود.

امام جمعه شهر لیکک با بیان اینکه امسال هم با تمام خوبی و بدی ها در حال اتمام است، تصریح کرد:برای گذشتن از خطاهای همدیگر نباید منتظر نوروز نشست، بلکه از همین امروز باید زمینه های آشتی و سازش همدیگر را فراهم کنید.

وی با گرامیداشت آغاز هفته احسان و نیکوکاری، خاطرنشان کرد:طبیعت قانون دارد و نتیجه اعمال ما به خود ما بر می گردد، بعضی از کمک ها بدون نیت هم بازخورد دارد، انعکاس لبخندی که بر لب یک بچه یتیم بنشانیم قطعا به ما بر می گردد.

حجت الاسلام افروغی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مقامات سوری، گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار با تاکید بر لزوم وحدت جامعه اسلامی، بار دیگر نوید پیروزی مسلمانان در مصاف با رژیم منحوس صهیونیستی و نماز خواندن مسلمانان در قدس را داد.

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:حقیقتا کارگران و قشر مستضعف همیشه مدافع انقلاب بودند که البته این در طول تاریخ این افتخار نصیب طبقه کارگر و مستضعف شد.

حجت الاسلام افروغی با تاسی از فرمایشات اخیرمقام معظم رهبری افزود: اگر عدالت در جامعه برقرار نشود، جامعه ما به ارتجاع بر می گردد.

وی با اشاره به اتهامات اخیر مقامات استکبار جهانی علیه ایران، گفت:می خواهند با کانون های نا امنی و نا آرامی هایی که خود استکبار بانی آن هستند، از افکار عمومی دور شود و یک اجماع منطقه ای نسبت به بحث توان موشکی ایران شکل بگیرد و ایران را محور شرارت در منطقه معرفی کنند.

حجت الاسلام افروغی با بیان اینکه جبهه مقاوت سوری و یمنی یک گوشه چشم ایران بود، افزود: مگر کدام کشور ها به عربستان خائن اسلحه می فروشند تا مسلمانان مظلوم یمن را به خاک و خون بکشانند؟ یمنی ها با وجود اینکه دولتشان هم با ملتشان همنوا نبود اما با تمام توان مقابل عربستان ایستاد و قدرت پوشالی این کشور را بر ملا کرد.

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به اینکه آلمانی ها به هواپیمای وزیر امور خارجه کشورمان سوخت ندادند، گفت:برجامیون به هوش باشند که چقدر بی احترامی به ما می شود، عزت پاسپورت ایرانی که برنگشت هیچ, به وزیر خارجه کشورمان هم بی احترامی می کنند.

وی افزود:به جای اینکه به اشتغال و رفاه عمومی توجه شود، عده ای به حواشی می پردازند ؛ در علوم انسانی مسائل ایدئولوژیک دخیل است چرا به این نکات اشاره نمی شود علم تا جایی که کشف از حقیقت نمی کند اسلامی و غیر اسلامی معنا ندارد و استفاده از فرآورده علم هم مهم است که اینجا بحث اسلامی و غیر اسلامی مطرح می شود و قطعا اینجا باید تفکیک صورت گیرد.

امام جمعه شهر لیکک گفت:انتظار می رود مسئولان با الفبای دسته بندی علوم اسلامی از غیر اسلامی آگاهی داشته باشند. اگر منظور مسئولان از چند موسسه و اندیشکده های اسلامی در کشور است که ما هم اکنون ثمرات این موسسه ها را می بینیم.

وی با بیان اینکه غصب برخی جایگاه ها توسط مسئولان کارنابلد بی عدالتی است، گفت:چرا مسئولان در اختراع فرهیتختگان و نخبگان ورود نمی کنند و به آنها توجه نمی کنند.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها