صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

بمناسبت دهه فجر صورت گرفت؛
تشریح عملکرد دهیاری روستای گچ بلند+تصاویر
22. بهمن 1396 - 8:19
کد مطلب: 72165
دهیار روستای گچ بلند بمناسبت گرامیداشت دهه فجر عملکرد عمرانی خود را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ دهیار روستای گچ بلند در مصاحبه با خبرنگار آوای ماغر تصریح کرد: این روستا از روستاهای بخش مرکزی شهرستان بهمئی استان کهگیلویه وبویراحمد با جمعیتی بیش از هزار نفر و از بزرگترین روستاهای شهرستان نزدیک به 4 کیلومتر با شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی فاصله دارد.

مجتبی باقریان گفت: وسعت زمین های کشاورزی ، منابع ملی و اراضی این روستا مسیر توسعه این روستا را می تواند بسیار ارتقا ببخشد تا حدی که مناطق گردشگری تنگ سولک و ماغر که در مسیر و توسعه این روستاست می تواند کمک خوبی در ارتقا این منطقه داشته باشد.

وی افزود: در محدوده روستای گچ بلند روستاهای همجوار دیگری از قبیل شهرک گچ بلند، شهرک گودبن، شهرک پشت گچ، بیشه خشکو، ده صفر با جمعیتی حدود 2000 نفر وجود دارد که این روستاها به هم چسبیده و تمامی خدمات و امکانات این روستاها به همدیگر وابسته است بطوریکه جاده های ارتباطی، آبهای مصرفی، زمین های کشاورزی و منابع ملی، دامداری، قبرستان، خدمات فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و ... باهم در ارتباط هستند و این روستاها جمعاً جمعیتی حدود سه هزار و پانصد نفر را شامل می شود.

باقریان خاطرنشان کرد: با توجه به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی که روزبه روز به روند خدمات افزایش می یابد و نهادهایی از قبیل فرمانداری شهرستان، بخشداری مرکزی شهرستان، سازمان دهیاریهای کشور،اداره کل امور روستایی، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و آبخیزداری، جهادکشاورزی، صنعت معدن و تجارت، آموزش و پرورش،ادارات برق،آب،گاز و ...خدمات متعددی به این روستاها ارائه داده اند.

دهیار روستای گچ بلند گفت:  پروژه های عمرانی صورت گرفته در  روستای ما در سال 96 ساماندهی قبرستان گچ بلند، احداث بلوار ورودی به متراژ۳۰۰ متر و روشنایی خیابان ورودی،برج نوری هشت پروژکتوری،فاز اول دوبانده کردن جاده ورودی به متراژ ۱۲ متر و احداث ۴ پل ارتباطی در مجموع با اعتبار یکصد وسی میلیون تومان میباشد.

باقریان افزود: تسطیح،خاکبرداری و خاکریزی خیابانهای داخلی روستا به متراژ ۱۰ هزار متر مربع صورت گرفت.

دهیار روستای گچ بلند در پایان گفت: خاکبرداری و خاکریزی جاده ورودی به عرض ۱۲ متر و به طول یک کیلومتر انجام شد.

تصاویر ضمیمه خبر:

نظرات کاربران

آخرین عناوین