صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

16. بهمن 1396 - 8:05
کد مطلب: 72147
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی به دستاوردهای ایران اسلامی در عرصه های مختلف اشاره کرد و ایران را یکی از کشورهای قدرتمند در عرصه فناوری های نوین دانست.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی صبح امروز در جمع  دانش آموزان شهر لیکک با گرامیداشت دهه فجر، به دستاوردهای ایران اسلامی در عرصه های مختلف اشاره کرد و ایران را یکی از کشورهای قدرتمند در عرصه فناوری های نوین دانست.

سرگرد باقر پسنده تصریح کرد:ما باید بدانیم که در راه پیروزی انقلاب تا به امروز چه شهدای عزیزی را تقدیم کردیم و امروز به برکت خون همین شهدا و سایه پرمهر ولایت، قدرت بازدارنگی ما به آن اوج اقتداری رسیده است که به عقیده کارشناسان نظامی دنیا، حمله نظامی به ایران محال است.

وی تصریح کرد: امروزه در همه عرصه ها به فناوری های روز دنیا دست یافتیم که به سه عرصه مهم این فناوری ها اشاره می کنم.

پسنده افزود: ما در حوزه علم پزشکی جزو 4 کشور برتر دنیا در درمان ناباروری، جزو 10کشور برتر سازنده داروهای بیماران خاص دنیا و جزو 5 کشور اول دنیا در حوزه علم ژنتیک  هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی خاطرنشان کرد: ما در عرصه علمی در حوزه دستیابی به دانش بومی هسته ای جزو 8 کشور برتر و در حوزه نانو تکنولوژی جزو 7کشور اول جهان هستیم.

پسنده گفت: کشور ایران در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری در صنعت هوا و فضا داشت به طوری که در حال حاضر جزو 10کشور اول سازنده ماهواره در جهان هستیم.

وی افزود:ایران اسلامی در حوزه عمرانی از قدرتهای اول دنیاست به طوری که جزو 8 کشور برتر سازنده سدهای بتنی، خاکی و تاسیسات نیروگاهی در جهان محسوب می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی تصریح کرد: کشور ایران از لحاظ قدرت نظامی جزو8 قدرت برتر دنیا و 7کشور قدرتمند موشکی جهان است.

پسنده گفت: انقلاب اسلامی ایران اکنون جزو 5 کشور سازنده زیردریایی و دومین کشور سازنده اژدر دریایی حباب ساز در جهان محسوب می شود.

وی افزود: ایران توانست با وجود تمامی تحریم ها به فناوری ساخت انواع موشک کروز و بالستیک دست پیدا کند و همچنین فرزندان این ملت در کنار ساخت انواع ناوچه، تانک و هلی کوپتر بومی، توانستند به ساخت و تولید انواع پهباد هایی رادارگریز دست پیدا کنند که تا عمق خاک دشمن ورود کرده و اطلاعات مورد نیاز را برای ما جمع آوری و ارسال می کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در پایان گفت:کشور ایران توانست به تولید انبوه دستگاه های شنودی دست یابد که به محض ورود هواپیماهای دشمن به کریدور هوای کشور ما، بر بالای هواپیما قرار گیرد و بدون شناسایی و رهگیری، تمام اخبار و مکالمات خلبان را به مرکز کنترل و فرماندهی ما مخابره نماید و قبل از هر اقدامی ما توان انهدام هواپیمای دشمن را داریم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین