صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

10. بهمن 1396 - 10:34
کد مطلب: 72118
گلخانه داران مجتمع گلخانه ای قلات بهمئی با اشاره به گرانی گازوئیل و بازدهی پایین کار با شرایط موجود، خواهان گازرسانی به این مجتمع هستند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ مجتمع گلخانه ای قلات بهمئی سالها با 22قطعه زمین آماده برای احداث گلخانه به حال خود رها شده بود تا اینکه از ابتدای سال 96 جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی با همکاری بانک کشاورزی شعبه لیکک اقدام به اعطای تسهیلات برای احداث دو واحد گلخانه صیفی و سبزی دراین مجتمع کردند.

دو جوان کارآفرین بهمئی با قصد درآمد زایی و کارآفرینی نزدیک به 10 میلیارد ریال تسهیلات دریافت و در کمتر از سه ماه گلخانه ها را احداث کردند.

حال با گذشت چند ماه از بهره بردای از این دو واحد گلخانه، گلخانه داران از عدم گازکشی شهری مجتمع گلخانه ای قلات و هزینه های کمرشکن خرید گازوئیل گلایه دارند.

مجید بهمئی، کارآفرین صاحب یکی از این واحد های گلخانه ای با اشاره به اینکه در یک دوره دو ماهه نزدیک به 14میلیون تومان هزینه کردم، گفت: در این مدت بنده تنها 1میلیون و 750هزار تومان فروش داشتم که کفاف خرید گازوئیل برای سوخت گلخانه را هم نمی کند.

بهمئی خاطرنشان کرد:در صورتی که وضع به همین صورت پیش رود و مجتمع گلخانه ای قلات گازرسانی نشود، فکر نکم ما بتوانیم بیش از یکسال دوام بیاوریم.

وی با بیان اینکه برای گاز رسانی به این مجتمع و روستاهای اطراف کمتر از 3کیلومتر خط لوله نیاز است، گفت: اگر مسئولان شهرستان همت کنند و گاز حوزه پاگچی را از سرلیکک وصل کنند، در کنار گازرسانی به مجتمع گلخانه ای قلات، چند روستا و کارخانه های سنگ شکن شهر هم از نعمت گاز شهری بهره مند می شوند.

اله یار راغپور، دیگر کارآفرین این مجتمع گلخانه ای با بیان اینکه، در هر یک از مجموعه ها 7نفر کار می کنند، گفت: اگر مجتمع ما با مشکل مواجه شود، این کارگرها بیکار می شوند و خانواده آنها با مشکلات اقتصادی شدید مواجه می شوند.

راغپور ادامه داد: مدیرکل سابق جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در مراسم افتتاحیه این واحد های گلخانه ای با اشاره به اینکه سرنوشت گلخانه های شهرستان بهمئی به موفقیت ما دو جوان کارآفرین وابسته است، قول داد که مسئولان از شهرستان تا استان مشکلات سد راه مجتمع را برطرف کنند.

وی گفت: محصولات ما به دلیل کمبود گازوئیل و سرمای شدید با افت کمیت و کیفیت مواجه هستند و با شرایط موجود بنده به جای اینکه اول صبح به فکر کار باشم، تنها فکر و ذکرم تامین گازویئل است که هر لیتر آن برای ما 600تومان محاسبه می شود.

راغپور تصریح کرد:خواسته اصلی ما این است که مجتمع گلخانه ای قلات بهمئی در اسرع وقت گازرسانی شود.

در ادامه می توانید کلیپی از وضعیت این دو واحد گلخانه ای و بیان مشکلات گلخانه داران مشاهده و دریافت کنید:
 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین