صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

29. دى 1396 - 13:37
کد مطلب: 72078
مسئله اصلی کشور ما دفاع از برجام و رفع فیلتر فضای مجازی نیست ؛ مثلا همین تلگرام که ابزاری در دست دشمن بود، برای چند روزی فیلتر شد که بعد از رفع فیلتر آن مثل اینکه خرمشهر آزاد شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک ابتدا با تبریک روز بهروز، گفت: رفتار و اخلاق بهورز در بهبود بیماری افراد مؤثر است.

وی با تأسی از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری،گفت:مسئله اصلی جهان اسلام فلسطین است که نباید هیچگاه این امر فراموش شود.

افروغی خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی باید برای مبارزه با دشمن به سلاح علم مجهز شوند ؛چند سالی است که رشد علمی در دانشگاه های ما  متوقف شده است، امیدواریم روزی برسد که جابجایی مرز های علمی جهان به دست جهان اسلام اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به صنعت ضعیف خودروسازی در مقابل صنعت قدرتمند هوا و فضای کشور، گفت: اگر کشوری به دانش موشکی یا صنایع پیشرفته دست پیدا کند، قطعا  پیشرفت در در صنایع پایین دست تر برای آن کشور به مراتبر بالاتر است اما در ایران می بینیم صنعت خودروسازی ما  ضعیف  است.

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر بر لزوم شناسایی خائنان منطقه تاکید داشتند که که منظور ایشان آل سعود می باشد.

افروغی با انتقاد از بودجه سال آینده، گفت: یکی از مسئولان دولت اعلام کرد که افزایش حقوق کارمندان دولت بالاتر از نرخ تورم است ؛آیا بیشتر جامعه ما کارمند هستند و  اگر افزایش ها مطابق با نرخ تورم باشد، یارانه ها چقدر افزایش دارند؟

وی گفت:در هزینه برخی از حامل های انرژی شاهد افزایش 300درصدی هستیم که با همان حقوق کارمندی 2میلیون تومانی هم  توان پرداخت هزینه حامل های انرژی وجود ندارد.

امام جمعه شهر لیکک افزود: بسیاری از جوانان بیکار با مدارج بالا تحت حمایت هیچ نهادی نیستند و اگر بخواهند مجردی هم زندگی کنند، مشکل دارند.

افروغی با اشاره به اینکه  با حذف بخشی از یارانه بگیران زمینه اشتغال فراهم نمی شود، گفت: آیاآنهایی که حذف می شوند باید بمیرند؟

خطیب نماز جمعه شهر لیکک در ادامه گفت: مسئله اصلی کشور ما دفاع از برجام و رفع فیلتر فضای مجازی نیست ؛ مثلا همین تلگرام که ابزاری در دست دشمن بود، برای چند روزی فیلتر شد که بعد از رفع فیلتر آن مثل اینکه خرمشهر آزاد شد.

افروغی  خاطرنشان کرد: دولت با این جنجال سازی می خواهد مطالبات مردمی در حوزه اشتغال و اقتصاد گم شود.

امام جمعه شهر لیکک در پایان با اشاره به خشکسالی های اخیر و کمبود آب، گفت: ما یک دوره 30ساله خشکسالی داریم که طبق پیش بینی ها ایران به یک بیابان تبدیل خواهد شد، مردم باید در مصرف آب صرفه جویی کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین