صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

24. آذر 1396 - 13:55
کد مطلب: 72026
امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر به تشریح وضعیت بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده پرداخت.

به گزراش پایگاه خبری آوای ماغر؛ امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر به تشریح وضعیت بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده پرداخت.
حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی ابتدا با تاکید بر لزوم توجه به کسب روزی حلال، تصریح کرد: هر چند ضریب امنیت وسایل فضانوردی بالاست اما با یک سقوط احتمال زنده ماندن سرنشینان این وسایل بسیار کم است ؛بعضی گناهان هم همین گونه هستند، با ارتکاب به آنها دین انسان هم سقوط می کند..
وی افزود:لقمه حلال مانند بال هواپیماست، همانطور که هواپیمای بدون بال سقوط می کند، اگر لقمه حلال در زندگی انسان نباشد هم به طور یقین، دین ما نابود می شود.
خطیب جمعه شهر لیکک در ادامه با بزرگداشت سالروز شهادت شهید مفتح، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه با یک نشست و جلسه محقق نمی شود.
افروغی خاطرنشان کرد: همه علوم می توانند اسلامی باشند ؛منطق ما، ادبیات ما باید اسلامی شوند.
وی با تاکید بر لزوم حفظ وحدت در جامه افزود: در این شهر تلاش شد با هر گونه افراطی گری مبارزه شود.
افروغی ادامه داد: عده ای آدم نادان و ضعیف الایمان نماز مقدس جمعه را تحریم کردند ؛یک وقت امام جمعه را می کشند، اما تحریم نماز جمعه جنگ با خداست.
امام جمعه شهر لیکک در ادامه با گرامیداشت شب یلدا و آغاز فصل زمستان از چند روز آینده، خاطرنشان کرد: شب یلدا نباید با جک، تخمه شکستن و هندوانه خوردن سپری شود ؛باید مسائل حکمت آموز و دینی در این شب بیان شود.
افروغی با اشاره به سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران، افزود: انگلیس روباه پیر و جاده صاف کن استکبار است.
وی هدف از این سفر را تلاش برای آزاد سازی دو جاسوس این کشور اعلام کرد و گفت: جاسوسهای دو تابعیتی که دستگیر شدند، یکی در حوزه نفتی بود که طرح های آینده ایران و نقشه های نفتی را در اختیار انگلیس گذاشت و دیگری خانمی بود که در فضای مجازی و با پوشش خبرنگاری کارهایی کرد که به ضرر نظام بود.
افروغی هدف دیگر سفر وزیر خارجه انگلیس را حمایت از برجام دانست و افزود: از آن طرف رئیس جمهور آمریکا دیوانه وار فریاد میزند و پای نقشه های شیطانی خود که در شعارهای انتخاباتی داشت، دیوانه وارمی ایستد و از طرف دیگر با این سفرها می خواهند ایران را برای برجام نرم کنند.
امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده را نقد کرد.
افروغی گفت: بودجه سال آینده 40هزار میلیارد کسری دارد، مقداری از آن قابل قبول است، اما چرا دولتمردان به جای مردم به خود ریاضت نمی دهند؟ چرا از ریخت و پاش ها و حقوق های آنچنانی خودشان کم نمی کنند؟
وی افزود: دولت در بودجه پیشنهادی هزینه های جاری خود را افزایش داد، یعنی ریخت و پاش میلیاردی باشد.
افروغی ادامه داد: در بعضی وزارتخانه ها چنان رانت وجود دارد که نیاز به حقوق 20میلیونی ندارند.
امام جمعه شهر لیکک با انتقاد از حذف یارانه 30میلیون نفر در سال آینده، گفت:سوال اساسی اینکه چرا دولت های محترم متناسب با تورم و افزایش حقوق خودشان، یارانه را افزایش نمی دهند و چرا خلاف صریح قانون عمل می شود؟
وی افزود: ما شاهدیم یارانه همان 45هزار تومان قدیم است اما حامل های انرژی افزایش چند برابر شد.
وی گفت:عوارض خروج از کشور در بودجه سال آینده از 75هزار میلیارد تومان به 220هزار میلیارد تومان  رسید ؛این برای سفرهای سیاحتی و تفریحی خوب است اما در سفر عتبات عالیات و اماکن مقدس که بار عظیم معنوی دارد، چرا شاهد افزایش عوارض 9برابری باشیم؟
امام جمعه شهر لیکک در ادامه گفت: اگر فروش نفت افزایش دارد و به قول رئیس جمهور هیچ محدودیتی در دوره پسابرجام برای فروش نفت نداریم، پس پول نفت به کدام گوری می رود؟
افروغی تصریح کرد: قرار است در بودجه سال آینده 5هزار میلیارد تومان از کارت کشیدن ما در خریدها پرداخت کنیم ؛یعنی ما نفس بکشیم کنتور می گذارند.

وی در پایان با هشدار به مسئولان امنیتی شهرستان، گفت: گروهی در شهرستان برای انحراف جوانان خیز برداشتند، مسئولان مواظب باشند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها