صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

10. آذر 1396 - 14:27
کد مطلب: 71998
امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز به تبیین گزارش صد روزه رئیس جمهور پرداخت و در ادامه از عملکرد صدا و سیمای مرکز استان به دلیل عدم انتشار انتقادهای به حق خود و عدم پیگیری مشکلات مردم انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

حجت الاسلام افروغی مردم را به پایبندی به اقامه نماز و پناه بردن به مساجد دعوت کرد.

وی با تبریک هفته وحدت به همه مسلمانان جهان، گفت:شیعه و سنی هر دو برادر مسلمان هستند و به فرموده آیت الله سیستانی برادران اهل سنت جان شیعه هستند.

افروغی با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری، افزود:محبت اهل بیت(علیهم السلام) عامل وحدت شیعه و سنی است، تلاش دشمنان اسلام این است که تفرقه و دشمنی را بین مسلمانان رواج دهند.

خطیب نماز جمعه بهمئی تصریح کرد: ما شیعه و سنی برادریم، با تکفیری ها کار داریم ؛هم شیعه و هم سنی دشمن استکبار و شیعیان استکباری هستند، آیا این مشترکات در کنار قبله، پیامبر و کتاب واحد برای برادری  و وحدت بین شیعه و سنی کافی نیست؟

افروغی افزود: الان زمان وحدت، برادری و مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی است و به فرمایش مقام معظم رهبری باید با صراحت اعلام کنیم که هر جایی جبهه مبارزه با استکبار و دفاع از دین باشد،ما هم هستیم.

امام جمعه شهر لیکک در ادامه با اشاره با روز دانشجو ، گفت: آرمان خواهی، عدالت خواهی، جهادگری و صراحت علمی و ضد استکباری از شاخصه های دانشجویان طراز انقلاب است.

افروغی خاطرنشان کرد:چه بسیار شهدای دانشجوی و دانشمندی داشتیم که به این خصیصه ها آراسته بودند و جهاد علمی آنها کشور ما را بر قله های افتخار علمی جهان قرار داد.

 

وی با اشاره به گزارش صد روزه رئیس جمهور در تلویزیون، گفت: رئیس جمهور هم در محکومیت شیطنت های عربستان و هم  در دفاع از سپاه و بسیج مواضع انقلابی داشت که وظیفه داریم به دلیل این موضع گیری ها از ایشان تقدیر و تشکر ویژه و صمیمانه کنیم.

امام جمعه شهر لیکک ادامه داد: رئیس جمهور به صورت صوتی چند مورد از اشکالات و کمبودهای کنونی کشور را در برنامه گفت و گوی خبری پذیرفت .

افروغی افزود: در مورد مبارزه با بیکاری، دولت بارها و بارها اعلام کرد که 900هزار شغل به صورت سالانه ایجاد می کنیم ؛شاخص های اشتغال عوض شد، به عنوان نمونه اگر کسی پنج روز بیمه تامین اجتماعی دارد، شاغل محسوب می شود .

وی گفت: برخلاف آنچه تصور می شود، شیب فقر در حال تندتر  شدن است ؛همان مقدار اندک قطره چکانی که به برخی از فقرا در قالب حمایت کمیته امداد می دادند هم  قطع شد و این افراد به خط فقیر نزدیک تر شدند.

افروغی تصریح کرد: رئیس جمهور اعلام کرد که در حوزه اقتصاد نفت رشد مثبتی داشتیم ؛چطور ممکن است در دورانی که تمامی شرکت های و موسسات دنیا ما را تحریم کردند ما در حوزه اقتصاد نفت  رشد داشته باشیم؟ آیا ورود خلال دندان و دسته بیل به کشور رشد اقتصادی به حساب می آید ؟

وی در ادامه با اشاره به آمار کاغذی رشد اشتغال در کشور، گفت: آمار بانک جهانی نشان می دهد که ایران رتبه 120کشورها را در حوزه اشتغالزایی دارد که متاسفانه این رتبه نگران کننده است.

افروغی با اشاره به اینکه هر چند رقم بودجه عمرانی امسال زیاد بود ، افزود: تخصیص این مقدار بودجه تا پایان سال امکانپذیر نیست و تنها مبلغ ناچیزی نسبت به مبلغ کل بودجه اعلام شده، تخصیص می یابد و اعداد و ارقام بیشتر کاغذی است.

خطیب نماز جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با انتقاد از کمبود بودجه های عمرانی در شهرستان بهمئی، گفت:مصلای شهر لیکک به عنوان یکی از پروژه های عمرانی یکسال تعطیل است که در آینده هزینه های تخریب آن هم بر دوش دولت است.

افروغی تصریح کرد: یک میلیارد و 750میلیون تومان است برای تکمیل مصلای شهر لیکک بودجه لازم داریم.

وی گفت: ما با دستور قضایی و حمایت فرماندار، مسجد مسکن مهر را راه اندازی کردیم.

امام جمعه شهر لیکک افزود: دو سال پیش مسئولان اعلام کردند که سد ایلی آباد ممبی  80درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بودجه عمرانی اندکی تکمیل می شود و با تکمیل آن  مشکلات اشتغال جوانان حل می شود.

افروغی ادامه داد: ستون های کتابخانه مرکزی شهر لیکک سالها به پا شد اما ساختمان آن تکمیل نشد.

وی گفت: بودجه های عمرانی کجا خرج می شود؟آیا شهرستان ما جزو کشور نیست؟ اگر با ذره بین هم دیده می شود آیا به همان اندازه نباید بودجه عمرانی به ما اختصاص دهند ؟

امام جمعه شهر لیکک از وضعیت نابسامان و بلاتکلیفی دانشگاه آزاد شهر لیکک انتقاد کرد و گفت: در مورد وضعیت دانشگاه آزاد بارها فریاد زدم ؛من مخالف تعطیل شدن آن هستم اما مخالف شرایط کنونی هم هستم.

افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با انتقاد از رویه صدا و سیما در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: صدا و سیمای استان هنوز یک مستند، مصاحبه و یا گزارش از معضلات بهمئی و مشکلات مردم پخش نکرد.

وی افزود: مردم استان در پرداخت قبضهای خود مشکل دارند.

افروغی گفت: خیلی از  انتقادات به حق بنده که در تریبون نماز جمعه بهمئی مطرح شد، از صدا و سیمای استان پخش نشد.

امام جمعه شهر لیکک با بیان اینکه رسانه های داخلی شهرستان دستشان خالی است، افزود: اگر وقفی برای حمایت از رسانه های داخلی شهرستان داشته باشیم یک خدمت عمومی است.

افزوغی تصریح کرد: مسئول حق توبیخ رسانه ها را ندارد اما صدا و سیمای استانی یک تجدید نظر در کار خود کند.

وی با اشاره به حادثه تلخ تیراندازی در یکی از مراسمات عروسی شهرستان، گفت: در مجالس از اسلحه استفاده نشود،سفره پهن کردن در مراسم عزا برای همه غلط است ؛بله برای فامیل دور غذا آماده کنند، بنده در مراسمات هنگامی که سفره پهن می شوند بلند می شوم.

افروغی افزود: فرهنگ استفاده از اسلحه مربوط به زمان قبل بود الان  پیامک تسلیت و گوشی موبایل از ابزار ضروری می باشند .

امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد: دستگاه قضا ورود کند و با متخلفین استفاده از اسلحه در مراسمات برخورد کند.

افروغی در پایان از حمایت های سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه تقدیر کرد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها